українська російська англійська
В.Козак: Нова редакція проекту Закону "Про автомобільний транспорт" має задовольняти усіх учасників ринку
08.07.2013 | 10:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Невдовзі буде завершено підготовку нової редакції проекту Закону України «Про автомобільний транспорт». Про це йшлося під час спільної наради Мінінфраструктури, ВГО «ВААП» та Укртрансінспекції, що відбулася 5 липня під головуванням Міністра інфраструктури Володимира Козака.

Зустрічі із пасажирськими автоперевізниками за ініціативою Міністра наразі проводяться регулярно, щокварталу, задля обговорення актуальних питань галузі.

«Наша співпраця з ВААП щодо створення належних умов для розвитку галузі – продуктивна. Зокрема, хотілося б, щоб законопроект «Про автомобільний транспорт» вже був у парламенті. Але ми продовжуємо враховувати зауваження та пропозиції, щоб у кінцевому результаті отримати ефективний документ, який задовольнить усіх учасників ринку», - зазначив Володимир Козак.

Також Міністр наголосив, що окрім створення комфортних умов діяльності перевізників, одне з ключових завдань Міністерства інфраструктури – дбати про працівників підприємств. «Ми підписали Галузеву угоду у сфері автомобільного транспорту з роботодавцями і профспілками, якою визначено права, обов’язки і звичайно, у першу чергу соціальний захист працівників», - сказав Володимир Козак.

Народний депутат Ігор Шкіря зауважив, що Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників проводить конструктивну роботу з Департаментом автомобільного транспорту та Укртрансінспекцією з підготовки нормативних документів та розробки конкретних заходів, які значно удосконалять ринок автомобільних перевезень.

Як зазначив директор Департаменту автомобільного транспорту Мінінфраструктури Дмитро Петухов, наразі кінцевий варіант проекту нової редакції закону «Про автотранспорт» доопрацьовується з урахуванням пропозицій обласних держадміністрацій, Мінекономіки та Мінфіну, зокрема, щодо визначення порядку розподілу маршрутних мереж, які формуються організаторами перевезень різних рівнів. «Після врахування зауважень та пропозицій, погодження зацікавленими відомствами, проект документу буде направлено до Кабінету Міністрів», - зазначив Дмитро Петухов.

Директор Департаменту автомобільного транспорту також розповів, що продовжується робота над розробкою Державної цільової економічної програми розвитку автомобільного транспорту до 2015 року. Також відпрацьовується алгоритм використання механізму компенсації коштів по кредитах для оновлення рухомого складу (на основі державної підтримки) згідно з Програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

Задля вирішення актуальних питань діяльності автомобільних перевізників Мінінфраструктури планує регулярно проводити селекторні наради з обласними державними адміністраціями за участю представників Укртрансінспекції та інших контролюючих органів, під час яких планується відпрацювати механізм ліквідації «нелегальних» перевезень, обговорювати практику використання автотранспортного законодавства та пропозицій щодо внесення змін до нього.

Наразі розроблено Порядок ведення єдиного реєстру маршрутної мережі, який проходить процедуру державної реєстрації у Мінюсті. Документ визначає механізм формування, затвердження і ведення міжнародних, міжміських, приміських автобусних маршрутів загального користування з відповідними організаторами пасажирських перевезень, а також ведення єдиного електронного реєстру. Продовжується активна робота щодо узгодження змін до Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та з підготовки інших документів.

Міністр інфраструктури відзначив важливість проведеної роботи, утім поставив завдання працювати ще продуктивніше. «Вважаю, що рухаємося ми у правильному напрямку, але швидкість цього руху особисто мене поки що не влаштовує, тож хотілося, щоб робота була продуктивнішою. Ми маємо працювати відкрито та прозоро, щоб у результаті наші ініціативи супроводжувалися ефективними, позитивними та дієвими кроками», - підсумував Володимир Козак.

 

версія для друку