українська російська англійська
У рамках реалізації сумісного проекту "ОБСЕ-Україна" розпочалася відправка меланжу з Одещини
08.07.2013 | 12:27
Прес-служба Міністерства оборони

8 липня на Одещині з розташування складу ракетного пального Сухопутних військ відправлено першу партію компоненту ракетного пального “меланж” загальною кількістю близько 370 тонн. Даний захід відбувається в рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ.

За словами виконуючого обов’язки командира Складу ракетного пального Сухопутних військ майора Олександра Швидюка, небезпечну рідину у 7 спеціальних залізничних цистернах направлять до Російської Федерації з метою подальшої утилізації на одному з державних підприємств оборонно-промислового комплексу.

«Планується, що за допомогою фінансової підтримки міжнародної організації військова частина позбавиться від 3,5 тисяч тонн окислювача ракетного пального меланж. Наступну партію залишків меланжу, планується відправити вже на початку серпня», – зазначив офіцер.

Згідно з умовами продовження міжнародного проекту Україна – ОБСЄ, передбачено вивезення всієї кількості меланжу з Одещини.

Напередодні завантаження меланжу до залізничних цистерн умови виконання міжнародного договору у військовій частині перевірили співробітники офісу ОБСЄ та експерти програми ОБСЄ-Україна. Вони високо оцінили порядок зберігання небезпечної речовини та систему охорони на військовому об’єкті.

Довідково

Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який розпочато у 2009 році, повністю узяли: Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, Угорщина, Фінляндія, Чехія, Швеція та США.

Станом на 8 липня в Одеській області на складі ракетного пального Сухопутних військ залишається ще понад 3,1 тисяч тонн меланжу та рідини інших типів.

 

версія для друку