українська російська англійська
До кінця року в Тернопільській області створять соціальний центр матері і дитини
08.07.2013 | 15:23
Тернопільська ОДА

У Тернопільській області до кінця 2013 року буде створено соціальний центр матері і дитини. Про це повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гоч.

«Президент ставить перед місцевими державними адміністраціями завдання розширити мережу соціальних центрів матері та дитини, а також вдосконалити роботу з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах», - зазначив Петро Гоч.

На сьогодні в країні вже працює 16 таких центрів, де протягом 2012 року допомогу отримали 566 осіб.

Завдяки роботі працівників вказаних центрів 97% осіб, що перебували в них, вибули з досягненням позитивного результату.

«Завданням таких центрів є робота з тими матерями, які мають намір або можуть мати намір відмовитися від своїх новонароджених дітей. Щоб цього не допустити, в центрах матері і дитини з такими жінками працюють психологи, лікарі, професійні няні, які пояснюють, що народження дитини – це новий етап життя, це радість в сім’ї», - пояснив Петро Гоч.

За його словами, в області уже напрацьовано ряд заходів для того, щоб створити і до кінця цього року відкрити соціальний центр матері і дитини.

«Він не буде надто великим, тому що у Тернопільській області існує потреба, аби в такій установі одночасно могло перебувати не більше двох матерів, -  зазначив заступник голови облдержадміністрації. - Ми вже визначили кілька місць, де б можна було розташувати такий заклад. Впродовж двох тижнів думаємо прийняти по цьому питанню остаточне рішення».

Петро Гоч додав, що у 2012 році на Тернопільщині було лише 4 відмови матерів від новонароджених дітей.

«Створення такого центру дозволить знизити цю кількість до нуля. Кожна дитина повинна мати можливість виховуватися в сім’ї. Завдання, яке ставить Президент буде виконане в області», - переконаний заступник. 

 

 

версія для друку