українська російська англійська
Виставка "Скарби Святих Лавр України" ознаменувала початок відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі
08.07.2013 | 17:55
Київська МДА

У Музеї історії Києва відбулося відкриття виставки «Скарби Святих Лавр України». Захід став урочистим початком масштабного святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі у столиці.

Першими експозицію побачили Міністр культури України Леонід Новохатько, заступник голови КМДА Віктор Корж, а також єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії Преосвященніший Варсонофій.

Відсьогодні, завітавши на виставку, можна побачити унікальні експонати трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Як зазначають організатори, всі ці монастирі є найбільшими духовними центрами України з християнськими раритетами. Їхня історія починалася в невеликих печерах, а згодом, завдяки духовному подвигу їх насельників, ці храми перетворилися на найбільші монастирі та отримали статуси Лавр. Ці храми відомі на весь світ і продовжують розвиватися та укріплюватися, виконуючи свою духовну місію.

Експонати виставки висвітлюють загальну сутність і велич цих духовних осередків та особливості кожного храму. Серед експонатів представлені: ікони, церковні книги, хрести-енколпіони, шати для ікон, потирі, кахлі, літографії, сувенірна продукція тощо.

У Музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва», що на вул. Богдана Хмельницього, 7, виставка триватиме до 15 серпня.

Крім того, 20 липня на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відкриється тематична виставка квітів, яку доповнить фестиваль духовної християнської музики та співу.

23 липня за участю представників державної та міської влади, духовенства і науковців відбудеться засідання круглого столу з теми: «Роль християнства у житті українського народу».

27 липня на Хрещатику перед будівлею КМДА відбудеться святковий концерт за участю гуртів «Воскресение», «Ю-Питер», «Брати Карамазови», «Алиса», «С.К.А.Й.». Також на киян та гостей столиці чекає шоу, під час якого за допомогою сучасних спецефектів у 3D-форматі будуть відтворені сторінки історії українського народу та нашого міста.

«Київ однин з найвидатніших центрів православ’я у світі. Адже саме тут відбулася епохальна подія – Хрещення Київської Русі. Цьогоріч багато вірян святкуватимуть ювілейну дату 1025-річчя, у тому числі і за межами нашої держави. Ми очікуємо багато гостей і ретельно готуємося до відзначення одного з найшанованіших духовних свят. Переконаний, що київські культові споруди, пам’ятки архітектури та розмаїта культурна програма створять неповторну атмосферу унікального свята», – зазначив Віктор Корж.

 

версія для друку