українська російська англійська
Завершено роботи зі збереження колекції мозаїк ХІІ ст. Михайлівського Золотоверхого собору
09.07.2013 | 11:23
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

10 липня о 15.30 в Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться презентація проекту «Робота, спрямована на збереження колекції автентичних мозаїк ХІІ ст. Михайлівського Золотоверхого собору, які зберігаються на хорах Софійського собору». Цей проект реалізовано за грантом Американського посольського фонду збереження культурної спадщини.

Також буде представлений вперше виданий в Україні науковий каталог «Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору». До цього існував чорно-білий каталог, виданий у 1966р. в Москві.

У презентації візьмуть участь Міністр культури України Леонід Новохатько, Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, голова Наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська», академік Петро Толочко,  генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк, генеральний директор Видавничого дому «АДЕФ-Україна» Ігор Шпак.

Довідково:

Проект «Робота, спрямована на збереження колекції автентичних мозаїк ХІІ ст. Михайлівського Золотоверхого собору» переміг в міжнародному конкурсі та отримав грант Американського посольського фонду збереження культурної спадщини на його реалізацію. Роботи за проектом тривали близько одного року з дати підписання грантової угоди між Національним заповідником «Софія Київська» та Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні і були завершені 30 червня 2013 року.

Науковим керівником робіт виступив багаторічний дослідник Михайлівських мозаїк – кандидат мистецтвознавства, завідувач відділу історичних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» Юрій Коренюк. Він є і автором каталогу, виданого українською та англійською мовами.

версія для друку