українська російська англійська
Г.Темник: Передбачене на цей рік фінансування житлових програм дозволить забезпечити житлом 6700 сімей
09.07.2013 | 13:20
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Завдяки реалізації Державної програми активізації розвитку економіки планується щорічне збільшення обсягів будівництва в Україні на 7-8%. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Він взяв участь у нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, на якій доповів про хід реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

У будівельному блоці одним із стратегічних напрямів роботи Міністерства, за словами Геннадія Темника, є реалізація соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло».

«Суть – створення умов для забезпечення нагальної потреби громадян у житлі. На сьогодні в Україні активно реалізуються 4 державні житлові програми, на які у державному бюджеті на поточний рік передбачено спрямувати близько 0,7 млрд. грн. Це дає можливість забезпечити житлом 6700 сімей», - сказав Міністр.

Він також поінформував, що збільшення фінансування житлового будівництва очікується за рахунок залучення кредитного ресурсу під гарантії держави. Це дозволить ввести в експлуатацію близько 54 тис. квартир та забезпечити житлом 160 тис. громадян (Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки передбачається спрямувати на будівництво житла за рахунок усіх джерел фінансування 17,6 млрд. грн.)

Щодо планів розгортання будівництва в регіонах мікрорайонів доступного житла на перспективних земельних ділянках, то на сьогодні розпочато будівництво на 9 пілотних майданчиках у Дніпропетровську, Донецьку, Києві, Львові, Одесі, Харкові, Севастополі, Миколаєві та містах Київської області. Крім цього, підготовлено ще 34 майданчики для зведення доступного житла. Загалом на них планують спорудити 194 житлові будинки на 22 тис. квартир.

Нагадаємо, Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки передбачено 35 заходів, що відносяться до сфери діяльності Мінрегіону: 8 заходів – у сфері будівництва, 21 – у сфері ЖКГ, 6 – у сфері регіонального розвитку. Загальний бюджет по цих заходах – 46,9 млрд. грн. На сьогодні розроблено 16 уніфікованих техніко-економічних обґрунтувань на загальну суму 18,7 млрд. грн.

 

версія для друку