українська російська англійська
Мінінфраструктури затвердило Положення про конкурсну комісію з проведення концесійних конкурсів
09.07.2013 | 15:10
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Спираючись на чинні нормативно-правові документи, зокрема, на Закон України «Про концесію», Положення про проведення концесійного конкурсу та укладення концесійних договорів на об'єкти права державної і комунальної власності, які надаються у концесію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 642, Міністерство інфраструктури розробило та затвердило Наказом від 27.05.2013 № 318 «Положення про конкурсну комісію з проведення концесійних конкурсів». Прийняття цього документа дозволить підприємствам морської галузі розпочати роботу із залучення приватних інвесторів для впровадження наступного етапу морської реформи в Україні.

Положенням про конкурсну комісію визначається порядок створення, повноваження  та порядок роботи конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу, в якому концесієдавцем є Мінінфраструктури, що уповноважене Кабінетом Міністрів України на укладення концесійного договору.

«Одним з завдань конкурсної комісії є забезпечення рівних умов для учасників конкурсу. Для забезпечення цієї умови Положенням передбачено, що до складу конкурсної комісії має входити не менше п’яти осіб, а саме: представники Мінінфраструктури, місцевої влади, органів, уповноважених управляти відповідним державним майном, Мінекономрозвитку та Держземагентства. Крім того, до складу комісії можуть входити експерти та представники профспілок. Таким чином, ми домоглися прозорості конкурсного процесу, давши змогу стати членами конкурсної комісії всім зацікавленим сторонам», - зазначив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

До завдань конкурсної комісії належать: визначення термінів проведення концесійного конкурсу; розроблення та подання на затвердження концесієдавцю умов концесійного конкурсу, конкурсної документації, проекту інформаційного оголошення про проведення концесійного конкурсу; реєстрація заявок претендентів на участь у концесійному конкурсі; забезпечення учасників конкурсу необхідною інформацією (документами) для підготовки конкурсної пропозиції та надання учасникам конкурсу роз'яснень щодо конкурсної документації. Конкурсна комісія розглядає пропозиції учасників, визначає їх відповідність  умовам концесійного конкурсу, готує висновки щодо визначення найкращих умов здійснення концесії, запропонованих учасниками конкурсу та визначає  переможця конкурсу.

Для якісного вивчення пропозицій учасників конкурсу та складання об’єктивної думки стосовно тієї, чи іншої інформації, конкурсна комісія має право звертатися з запитами про об’єкт концесії, документи чи інші матеріали, що необхідні для роботи комісії у відповідні органи державної та місцевої влади, та інші державні організації.

Переможцем конкурсу визначається учасник, який за результатами проведеного конкурсу запропонував найкращу конкурсну пропозицію та якого визнано переможцем конкурсу у встановленому порядку. Критерії і порядок оцінки конкурсних пропозицій визначатимуться відповідними умовами концесійного конкурсу на основі бальної оцінки організаційно-експлуатаційної, організаційної, юридичної та фінансової  складових конкурсних пропозицій.

Конкурсні умови підлягають погодженню Кабінетом Міністрів України. За результатами проведеного конкурсу, договір концесії укладається між концесієдавцем – Міністерством інфраструктури та переможцем конкурсу. 

версія для друку