українська російська англійська
Створити прибутковий бізнес у сфері ЖКГ українцям допоможе бізнес-інкубатор
10.07.2013 | 10:20
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

В Україні запущено перший бізнес-інкубатор у сфері житлово-комунального господарства – "Управитель", який допомагатиме студентам і починаючим підприємцям створювати бізнес і впроваджувати проекти з управління багатоквартирними будинками. Інтерактивні лекції, on-line вебінари і професійний супровід на перших етапах – такими методами організатори мають намір залучити на ринок ЖКГ малий і середній бізнес.

"Сьогодні в країні активно ведеться реформа з перекладу сфери ЖКГ на ринкові відносини, розробляється відповідна законодавча база. Вже є і далі буде рости потреба в професійних управителів нерухомістю, тому особливої актуальності набуває процес підготовки таких кваліфікованих кадрів", - підкреслив голова Громадської ради при Держпідприємництві Україна, керівник проекту "Управдом XXI" Павло Міхайліді на прес-конференції 9 липня в інформагентстві "Інтерфакс-Україна".

Завданням бізнес-інкубатора "Управитель" організатори ставлять перед собою зламати стереотип, що ЖКГ – це щось невигідне і непопулярне, довівши результатами, що це капіталомісткий і престижний у майбутньому ринок. Для цього зібрана і розширюється база менторів (авторитетних експертів), які допомагатимуть перетворити ідею резидента (учасника бізнес-інкубатора) в даний прибутковий бізнес у сфері управління нерухомістю, ресурсо- та енергоефективності.

"Молода кров і молоді уми потрібні сфері ЖКГ, особливо для передачі в управління новобудов. Навчання таких кадрів – це одне з перспективних напрямків, який потребує підтримки держави", - акцентував Віце-президент Конфедерації будівельників України Юрій Сербін.

Ініціатива створення бізнес-інкубатора в сфері житлово-комунального господарства зародилася в рамках Всеукраїнського соціально-економічного проекту "Управдом XXI" за підтримки Громадської ради при Держпідприємництві України і отримала схвалення як представників центральних та місцевих органів влади, так і громадських об'єднань та українських вузів.

"Держпідприємництва України підтримує ідею бізнес-інкубатора "Управитель", оскільки вона дозволить залучити в сферу ЖКГ малий і середній бізнес, а також створити нові робочі місця. Ми будемо приєднуватися до її реалізації, зокрема запрошуючи наших західних партнерів – спеціалістів з Польщі, Словаччини та країн Прибалтики до організації спільних семінарів для резидентів", - заявив заступник Голови Держпідприємництва України Олег Шейко.

Підтримку ініціативі також висловив представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктор Величко. Він підкреслив, що залучення на ринок житлово-комунальних послуг представників МСП дозволить вирішувати проблеми громадян більш оперативно. Також це дозволить впровадити механізм, коли жителі будуть чітко розуміти за що вони платять гроші.

З боку власників багатоквартирних будинків схвалення і бажання активної співпраці висловив заступник Голови Спілки власників житла України, голова Ресурсного центру ОСББ у Донецькій області Ігор Захаревич. За його словами, розвиток ринку управителів надасть споживачам можливість вибирати компанії, які надають найбільш якісні послуги з управління їх власністю.

Інформацію про можливості співпраці та участі можна отримати у вільному доступі на сайті www.upravitel.biz . Найсміливіші ідеї та неординарні рішення зможуть знайти способи реалізації при творчому і професійному підході. Саме його планує поширювати команда першого в ЖКГ бізнес-інкубатора "Управитель", оскільки тільки інноваційний підхід забезпечить ефективне проведення реформи і захист прав українських громадян на якісні житлово-комунальні послуги.

версія для друку