українська російська англійська
Студентська збірна України на ХХVІІ Всесвітній літній Універсіаді вже виборола 26 медалей
10.07.2013 | 10:14
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Спортсмени студентської збірної України на XXVII Всесвітній літній Універсіаді-2013 у Казані вибороли 26 медалей (станом на 22.00 год. 9 липня).

У четвертий день Універсіади відзначилися українські легкоатлетки. Наші дівчата Ганна Тітімець (Тернопільський національний економічний університет) і Ганна Ярощук (Приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний економічно-гуманітарний університет імені С. Дем’янчука») на дистанції 400 метрів з бар’єрами розіграли між собою «золото» і «срібло». Ганна Тітімець фінішувала з особистим рекордом – 54,64 секунди. За мить фінішну лінію перетнула і Ганна Ярощук (54,77 секунди), яка на дві сотих секунди обігнала росіянку Ірину Давидову. Переможну естафету у дівчат перейняли вітчизняні представники спортивної ходьби, які на дистанції 20 кілометрів здобули дві срібні медалі. Студент Національного університету фізичного виховання та спорту Руслан Дмитренко фінішував другим у на 20-кілометрівці, пропустивши уперед лише росіянина Андрія Кривова.

Ще один наш співвітчизник Ігор Главан (Міжрегіональна академія управління персоналом – МАУП) став шостим, Іван Лосєв  (МАУП) – восьмим, а Назар Коваленко (Переяслав-Хмельницький  державний педагогічний університет імені Сковороди) – десятим. Згідно з новими правилами змагань у командному рейтингу цього виду спорту наші співвітчизники стали другими.

Продовжує збирати урожай медалей шаблістка Ольга Харлан (Миколаївський національний університет кораблебудування імені Макарова). Після цьогорічних вдалих стартів на Чемпіонаті Європи та етапах Кубка світу представниця спорттовариства «Спартак» здобула свою чергову золоту медаль. Цього разу в особистому заліку жіночого турніру шаблісток. Разом з Ольгою Харлан на п’єдестал пошани піднялася студентка Львівського державного університету фізичної культури Галина Пундик, яка виграла бронзову медаль.

Четверту золоту медаль до скарбнички нашої команди поклав студент Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Сковороди Віктор Кузнецов. Він виграв змагання у секторі для потрійного стрибка з результатом 17 метрів 01 сантиметр. А ось стрибун у висоту Андрій Проценко (Львівський державний університет фізичної культури) разом з росіянином Сергієм Мудровим подолав планку на висоті 231 сантиметр. Обидва встановили особисті рекорди. Наш студент виборов «срібло».

«Срібним» призером Універсіади стала українська чоловіча команда зі спортивної гімнастики, за яку виступали Ігор Радивілов, Максим Семенків (обидва – Луганський національний університет імені Т. Г. Шевченка), Петро Пахнюк (Національна академія внутрішніх справ), Олег Верняєв (Національний університет фізичного виховання і спорту), Олег Степко (Класичний приватний університет). У напруженій боротьбі наші хлопці (269, 950 бала) поступилися лише команді з Росії (273, 150 бала), але залишили позаду себе сильні збірні Японії (260, 700 бала)імеччини, Бразилії та Китаю.

Після чергового дня Універсіади на рахунку нашої студентської збірної команди 26 медалей, з них – 4 золоті, 12 срібних і 10 бронзових. За кількістю нагород наша команда поступається тільки росіянам – 81 (41-17-23). Крім росіян, «золота» поки-що більше у збірних Південної Кореї (6) та Японії (5).