українська російська англійська
Перевалка контейнерів на терміналах Одеського порту у першому півріччі зросла на 13%
10.07.2013 | 16:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

За оперативними даними головної диспетчерської адміністрації Одеського морського порту, обсяг перевалки контейнерів на терміналах порту у червні 2013 року склав 43 548 TEU. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зростання становить 4,4%. У цілому за півроку перероблено 244 227 TEU – на 13,2% більше, ніж у січні-червні 2012 року.

Як зазначає головний диспетчер адміністрації Одеського морського порту-начальник служби експлуатації Руслан Сахаутдінов, таке більш ніж десятивідсоткове зростання перевалки контейнерів за півріччя пояснюється як зовнішніми чинниками, так і роботою відповідних служб порту.

«До зовнішніх обставин слід віднести деяке пожвавлення контейнерного ринку Чорного моря, – пояснює Руслан Сахаутдінов. – Також необхідно відзначити часткове повернення вантажопотоків, що раніше переорієнтувалися на порти Румунії та Польщі. Останнє відбувається завдяки стабілізації роботи митних органів. З факторів, що формуються безпосередньо в порту, основні – впровадження більш ефективних технологічних схем оформлення вантажів та постійна робота з лінійними операторами, експедиторами, вантажовласниками».

За його словами, ще один примітний факт – динаміка збільшення контейнерообігу в тоннах значно перевищує зростання в TEU. Так, у червні поточного року на причалах порту перероблено 558,5 тис. тонн контейнерних вантажів (+20,4% до показника червня 2012 року), за півріччя – 3029,4 тис. тонн (+23,6% до січня-червня минулого року). Наведені цифри свідчать про зменшення обороту порожніх контейнерів на користь завантажених.

 

версія для друку