українська російська англійська
Микола Азаров запропонував Shell долучитися до видобутку традиційного газу
10.07.2013 | 18:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував керівництву компанії Shell долучитися до видобутку природного газу із традиційних та виснажених родовищ України. Про це Прем'єр-міністр заявив під час зустрічі з делегацією компанії Shell.

«Я хочу запропонувати компанії Shell долучитися до видобутку газу не тільки з нетрадиційних пластів, зокрема сланцевих, а й до його видобутку із традиційних родовищ», - сказав Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що зараз Україна ставить спеціальні станції докачування газу, які збільшують тиск на діючих та виснажених родовищах і зокрема це дозволяє на 25-30% збільшити обсяги видобутку вуглеводнів, а відтак Україна зацікавлена у залученні передового досвіду Shell.

У свою чергу Директор міжнародних проектів пошуку та розвідки вуглеводнів, член правління компанії Royal Dutch Shell Енді Браун зазначив, що компанії цікава співпраця з Україною у традиційному видобутку вуглеводнів.

«Ми могли б співпрацювати і обмінюватись знаннями, спільно розробляючи виснажені і традиційні родовища, ми могли б передавати вам наші технології», - сказав Енді Браун.

Він поінформував, що зараз компанія Shell у Нідерландах застосовує спеціальні технології для збільшення видобутку газу із виснажених родовищ, зокрема цей досвід можна передати Україні.

Нагадаємо, Уряд підписав угоду з компанією Shell про розподіл продукції на видобуток сланцевого газу на Юзівській площі, ресурси якої оцінюються у понад 4 трлн кубічних метрів газу.

 

версія для друку