українська російська англійська
М.Азаров: Завдання Уряду - адаптувати вітчизняну економіку до ризиків світової економіки
11.07.2013 | 11:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завдання Уряду – адаптувати вітчизняну економіку до ситуації, яка складається у Європейському Союзі, Митному Союзі та інших країнах, пов’язаною зі скороченням темпів зростання світової економіки. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів 11 липня 2013 року.

«Вчергове підтверджується, що Україна повинна енергійно шукати альтернативи на зовнішніх ринках і працювати над збалансованістю зовнішньої торгівлі. Ще раз підкреслюю, що не можна протиставляти: який з ринків для нас важливіший. Будь-яка можливість забезпечити стабільний розвиток економіки, міцність фінансової системи для нас важлива. Тому завдання Уряду – адаптувати нашу економіку до ситуації, яка складається і в Європейському Союзі, і в Митному Союзі, і в інших країнах. Це факти, на які ми не маємо права закривати очі», - сказав Микола Азаров.

Крім того, Прем’єр-міністр наголосив на необхідності активізації економічних процесів на регіональному рівні. «Разом з регіональними адміністраціями Уряд визначає: як отримати найкращий результат в умовах, що склалися», - сказав він, додавши, що перші висновки щодо роботи економіки за І півріччя 2013 року було зроблено на урядовій нараді 9 липня.

Микола Азаров наголосив, що вітчизняна економіка у першому півріччі працювала під системним впливом негативних зовнішніх економічних чинників.

За словами Прем’єр-міністра, з другого півріччя минулого року відбувається зменшення попиту на український експорт та падіння цін на нього: в першу чергу через фінансові проблеми у ряді країн Єврозони та скорочення темпів росту економік країн, які розвиваються (валовий внутрішній продукт Єврозони у першому кварталі поточного року зменшився на 1,1%). «Це серйозне скорочення такого величезного ринку, на який припадає третина українського експорту. Взагалі, Міжнародний валютний фонд втретє поспіль у поточному році знизив прогноз зростання світової економіки», -  підкреслив Микола Азаров.

 

 

 

 

версія для друку