українська російська англійська
Микола Азаров окреслив завдання на друге півріччя
11.07.2013 | 12:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів 11 липня 2013 року окреслив головні завдання розвитку економіки у другому півріччі, щоб досягти максимального позитивного ефекту. 

Глава Уряду наголосив на необхідності відновлення банками у повній мірі кредитування реального сектору.

За його словами, центральними органами виконавчої влади підготовлено 73 проекти, які планується реалізувати із використанням механізму державних гарантій. З них 52 проекти знаходяться на розгляді банківських установ і поки лише 5 проектів отримали позитивну оцінку банків, і до сьогодні фінансування не розпочато. З більш, як 800-та проектів, задекларованих обласними адміністраціями, на попередній розгляд у банках надішли тільки 109, з яких лише 4 прийняті.

«Цього очевидно недостатньо. Міністерство фінансів разом з Національним банком і регіональними адміністраціями повинні найближчим часом знайти механізми заохочення банків вкладати кошти в економіку», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, наступним важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади у другому півріччі має бути практична робота з інвесторами.

«На розвиток нашого діалогу з бізнесом Уряд підтримує створення спеціального уповноваженого органу для роботи з інвесторами. Ми хочемо організувати сучасний державний інвестиційний офіс, який буде, якщо так завгодно, провідником, адвокатом і омбудсменом для системних інвесторів, які створюють в Україні робочі місця та виводять українську промисловість на новітні технологічні рівні», - сказав Микола Азаров.

При цьому він звернув увагу Голови Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, що активізація внутрішнього ринку вимагає енергійної роботи з підтримки малого і середнього бізнесу. Про виконану роботу Служби Уряд заслухає звіт у жовтні.

Микола Азаров також наголосив на реалізації програми активізації економіки у регіонах.

За його словами, кожен регіон має створити і захистити на державному рівні, так би мовити, «дорожню карту» інвестиційної діяльності до кінця року і на 2014 рік.

«У вівторок на нараді членів Уряду з главами регіональних адміністрацій, ми домовились, що на одному з перших засідань Уряду у вересні розглянемо як виконуються такі «інвестиційні дорожні карти». Уряд підтримує ініціативу глав регіональних адміністрацій щодо передачі на місця більших повноважень і відповідальності, додаткових ресурсних можливостей для розвитку економіки», - зазначив Прем’єр-міністр.

Водночас він звернув увагу ще на один аспект Державної програми активізації розвитку економіки – на людський вимір.

«Активізація економіки повинна супроводжуватись зростанням доходів людей, вирівнюванням якості життя в регіонах і взагалі модернізацією соціальної сфери. Президент України наголошує, що активізація розвитку економіки не є самоціллю. Цінністю для нас є забезпечене економікою зростання якості життя громадян України. Тому Міністерство соціальної політики повинно зосередитись на  підвищенні якості соціальних послуг, що надаються населенню», - наголосив Микола Азаров.

 

 

версія для друку