українська російська англійська
У регіонах триває найактивніший тиждень жнив
11.07.2013 | 15:36
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Цей тиждень стане найактивнішим для аграріїв, які збирають врожай в усіх регіонах України. На сьогодні вони вже намолотили понад 13,3 млн тонн зерна. А завдяки розширенню посівних площ і високій врожайності до кінця жнив, у серпні, вдасться зібрати до 54 млн тонн зерна.

Про це сьогодні під час відео-конференції у Комунікативному центрі Уряду повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

«На сьогодні жнива тривають в усіх областях України. Аграрії вже намолотили понад 13,3 млн тонн зерна, зокрема 9,7 млн тонн пшениці, 3,4 млн тонн ячменю та 148 тис. тонн гороху», - зазначив Олександр Сень.

Таких результатів вдалося досягнути, в тому числі, і завдяки високій врожайності зернових, яка зросла в усіх регіонах. У цьому році вона збільшилася на 7 центнерів з гектару - до 27 центнерів з гектару.

«Завдяки покращенню технологічності, зокрема збільшенню внесення добрив, продуктивним сортам та активному підживленню вдалося збільшити врожайність зернових. Лідерами за цим показником стали Київська, Полтавська, Волинська, Івано-Франківська, Черкаська області, де збирають понад 40 центнерів з гектару. У тих же областях, де є проблеми з врожайністю, зокрема, на Півдні, держава буде займатися модернізацією та відновленням систем зрошення через інвестиційні проекти», - повідомив заступник Міністра.

За словами Олександра Сеня, масовий збір врожаю завершиться у першій декаді серпня. За попередніми даними, сільгоспвиробники зберуть близько 54 млн тонн зерна, що на 18% більше, ніж в минулому році.

версія для друку