українська російська англійська
Уряд затвердив проект капітального ремонту автодороги М-05 Київ-Одеса на ділянці з 17 до 87 км у межах Київської області
11.07.2013 | 15:30
Прес-служба Міністерства інфраструктури

11 липня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження «Про затвердження проекту «Капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ - Одеса, на ділянці км 17+740 - км 87+000 в межах Київської області».

За словами Міністра інфраструктури України Володимира Козака, протягом 2013-2014 років у рамках спільного проекту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до Києва» між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком передбачено капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса на ділянці з 17 до 87 кілометра в межах Київської області. Загальна протяжність об’єкта складає 59,838 км, а кошторисна вартість – 1 млрд. 930 млн. 648 тис. грн. При цьому фінансове забезпечення капітального ремонту здійснюватиметься за рахунок кредиту ЄБРР та ЄІБ під державні гарантії.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, Україна вже не перший рік успішно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями у проектах розвитку автомобільних доріг, що свідчить про високий ступінь довіри та дозволяє реалізовувати ці проекти за європейськими стандартами із залученням міжнародних експертів  з контролю якості.

Міністр інфраструктури Володимир Козак розповів, що проектом капітального ремонту автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса, на ділянці км 17+740 – км 87+000 у межах Київської області  передбачено:

- розширення проїзної частини до 6 смуг до транспортної розв’язки у м. Васильків (з 17 км до 26 км) із встановленням на км 21 (Віта Поштова) та км 24 (с. Мархалівка – с. Глеваха) світлофорів;

- ремонт 3 транспортних розв’язок у двох рівнях;

- ремонт 7 шляхопроводів;

- ремонт 4 підземних пішохідних переходів;

- ремонт 3 та будівництво 11 надземних пішохідних мостів;

- ремонт мосту через р. Сіверку, облаштування 26 нових автобусних зупинок;

- облаштування тротуарів та місцевих проїздів у межах населених пунктів Віта Поштова, Глеваха, Митниця, Ксаверівка, Гребінки, Саливінки та околиці Білої Церкви;

- встановлення шумозахисних екранів, металевого бар'єрного огородження, зовнішнього електроосвітлення у межах населених пунктів, автобусних зупинок, в місцях розвороту автотранспорту, місць переходу пішоходів.

«Завдяки капітальному ремонту ділянки з 17 до 87 кілометра автомобільної дороги  М-05 Київ – Одеса поліпшиться транспортно-експлуатаційний стан підходу в північному напрямку до Києва, буде забезпечено максимальну безпеку та зручність дорожнього руху», - наголосив Міністр інфраструктури.

Довідково

Проект акта підготовлено Мінінфраструктури відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 11.05.2011 № 560 «Про затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» з метою правового, технічного та фінансового забезпечення капітального ремонту зазначеної автомобільної дороги.

 

версія для друку