українська російська англійська
Усі об'єкти Заповідника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври залишаються у державній власності
11.07.2013 | 16:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

Усі об'єкти Заповідника залишаються у державній власності, а лише 75 із них (нижня Лавра), передаються у безоплатне користування Монастиреві. Про це повідомив Міністр культури Леонід Новохатько.

«Прийняття Урядового розпорядження юридично впорядкує фактично існуючу ситуацію, що склалася продовж десятиліть у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир). Хочу підкреслити мова йде лише про безоплатне користування майном, а не про відчуження», - наголосив Міністр.

Правовідносини між державною та релігійною громадою передбачені діючим законодавством, зокрема Господарським кодексом. Саме на таких умовах у Києві діють: Фролівський жіночий монастир, Свято-Покровський монастир і Церква Різдва Христового біля річкового вокзалу.

Також законодавство передбачає і зворотній шлях: держава може повернути майно, якщо релігійна громада неналежним чином його утримує.

Згідно нинішнього рішення Уряду витрати на утримання майна тепер повністю покладаються на релігійну громаду.

Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів щодо Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) української православної церкви будівель і споруд був прийнятий на засіданні Уряду 11 липня.

 

 

 

 

версія для друку