українська російська англійська
Уряд затвердив порядки про відкриття і закриття морських портів та ведення реєстру морських портів України
11.07.2013 | 17:30
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Відкриття та закриття морських портів в Україні здійснюватиметься за єдиним чітко визначеним порядком. Уся ж інформація про діючі на території нашої держави морпорти та послуги, що надаються ними, акумулюватиметься в єдиній спеціально створеній електронній базі даних – Реєстрі морських портів України. Відповідні проекти постанов «Про затвердження Порядку відкриття та закриття морських портів в Україні» та «Про затвердження Порядку ведення Реєстру морських портів України»  прийнято сьогодні, 11 липня 2013 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Представляючи проект постанови «Про затвердження Порядку відкриття та закриття морських портів в Україні», Володимир Козак зауважив: «Прийняття цього акта надасть можливість приймати рішення стосовно відкриття/закриття морського порту обґрунтовано з урахуванням наявності у морському порту устаткування та обладнання, необхідного для обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та експедиційних робіт, забезпечення належного рівня безпеки мореплавства, пов’язаних з цим видів господарської діяльності, і як наслідок сприятиме захисту життя та здоров'я людей та запобіганню забруднення навколишнього природного середовища».

Розробленим документом визначено комплекс заходів, реалізація яких має передувати власне прийняттю рішення про відкриття морського порту. Визначено і підстави та порядок його закриття.

Облік морських портів здійснюватиметься за допомогою спеціально створеної електронної бази даних – Реєстру морських портів України, порядок ведення якого також схвалено сьогодні Урядом.

«Метою ведення Реєстру є забезпечення даними, необхідними для виконання Державою завдань у сфері безпеки мореплавства, охорони навколишнього природного середовища, а також для здійснення державного нагляду (контролю)», - зазначив Володимир Козак.

Відповідно до Закону «Про морські порти України» та схваленого Порядку, до Реєстру вноситимуться такі відомості: реєстраційний номер морського порту та дата реєстрації; його назва та місцезнаходження; найменування та місцезнаходження адміністрації морського порту; дата та підстава відкриття морського порту, межі його території та акваторії, основні технічні характеристики порту (у тому числі його можливості щодо перевантаження вантажів, обслуговування суден та/або пасажирів), перелік причалів та морських терміналів у межах морського порту.

Крім того, до Реєстру вноситиметься інформація про послуги, що надаються на території морського порту, про групи вантажів, що обробляються в порту. У Реєстрі також буде відображено перелік портових операторів та послуг, які вони надають. Міститимуться відомості щодо обмежень з безпеки мореплавства в акваторії морського порту.

Відповідно до Порядку Міністерство інфраструктури України має забезпечити створення такої електронної бази даних як реєстр та здійснюватиме контроль за її веденням. Адміністратором ж Реєстру буде Адміністрація морських портів України, яка згідно з чинним законодавством збиратиме та здійснюватиме облік даних, що вносяться до Реєстру, вирішуватиме організаційні питання в процесі його ведення, а також забезпечуватиме технічне і технологічне супроводження Реєстру, надання доступу до нього, збереження і захист даних, що містяться у Реєстрі.

Ведення Реєстру здійснюватиметься українською та англійською мовами в електронному вигляді.

Реєстр розміщуватиметься на офіційному сайті державного підприємства «Адміністрація морських портів України» - суб’єкти господарювання матимуть відкритий та безоплатний доступ до інформації про основні технічні характеристики морського порту, напрямки його діяльності тощо.

версія для друку