українська російська англійська
К.Грищенко: Для забезпечення кадрами системоутворюючих галузей економіки необхідно посилити профорієнтаційну роботу серед молоді
11.07.2013 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

11 липня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулась нарада з керівниками регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України.

У нараді взяли участь Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, ректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Леонід Губерський та голови регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України.

Відкриваючи засідання, К.Грищенко наголосив на тому, що у порівнянні з минулим роком вступна кампанія розпочалася спокійно та організовано.

«Незважаючи на значне збільшення подання і реєстрації заяв вступників порівняно з минулим роком кампанія розпочалася спокійно і організовано», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

К.Грищенко звернув увагу учасників зібрання на необхідності посилення профорієнтаційної роботи серед молоді не лише під час вступної кампанії, але і протягом року з метою забезпечення кадрами системоутвроюючих галузей економіки.

«Наскільки я знаю, більшість вступників надають перевагу спеціальностям гуманітарної сфери. Надмірна популяризація у суспільстві таких професій, як юрист, менеджер, економіст призвела до ситуації, коли центри зайнятості переповнені кваліфікованими випускниками з вищою гуманітарною освітою. Тому необхідно посилити профорієнтаційну роботу серед молоді, вступників, як силами Міністерства, так і на рівні університетів. Це має відбуватися не тільки під час вступної кампанії, а й протягом року з метою забезпечення кадрами системоутворюючих галузей економіки», -  підкреслив К.Грищенко.

Урядовець наголосив на тому, що у поточному році вже були зроблені певні кроки. «У цьому році зменшено держзамовлення за такими напрямами, як право, журналістика, менеджмент, надавши перевагу машинобудуванню, енергетиці, ІТ-технологіям», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку