українська російська англійська
Уряд планує надавати підтримку ОСББ для підвищення якості комунальних послуг
11.07.2013 | 17:33
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд, в рамках реалізації Державної програми активізації економіки, планує надавати підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для підвищення якості комунальних послуг. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на виїзному засіданні Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ у Луцьку.

«В ОСББ «Біном» у місті Луцьк, де сьогодні ми провели виїзну нараду, завдяки підтримці держави було проведено модернізацію будинку: замінено ліфти, проведено утеплення будинку, встановлено енергозберігаючі металопластикові вікна та енергозберігаючі світлодіодні лампи у місцях загального користування. Уряд, в рамках програми активізації економіки, планує надавати підтримку ОСББ для підвищення якості комунальних послуг», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що модернізація будинку «дозволила мешканцям на 50% скоротити витрати тепла під час опалювального сезону 2012/2013 років».

Минулого року пільгові кредити отримали 11 ОСББ (на загальну суму 26,2 млн. грн.) для проведення ремонту, реконструкції  об’єктів житлово-комунального господарства.

«По-перше, ОСББ – це реальний механізм створення ефективного власника житла. По-друге, ОСББ має можливість залучати на власний вибір компанії з обслуговування будинків. Тобто, це стимулює розвиток малого та середнього бізнесу. Сприятиме розвитку економіки та створенню нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що наразі в Україні функціонує 16 тисяч 319 ОСББ. За 2010-2012 роки було створено 5 тисяч 728 ОСББ.

На засіданні Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ, Олександр Вілкул поставив завдання активізувати створення ОСББ у всіх регіонах країни.

Олександр Вілкул зазначив, що в рамках програми активізації економіки 2013-2014 рік передбачається фінансова підтримка у створенні ОСББ, за рахунок надання фінансування на проведення ремонтів у будинках. Обов’язковою умовою буде використання будівельних матеріалів вітчизняного виробництва.

«Таким чином підвищиться якість проживання у будинках та стимулюється  розвиток вітчизняного виробництва. Зокрема, у будівельній галузі», - сказав Олександр Вілкул.

 

Довідково

ОСББ «Біном» отримав пільговий державний кредит в 2012 році для проведення реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів ЖКГ. Кредит надано терміном на 10 років з можливістю дострокового погашення. Розмір кредитної ставки – 3% річних. Повернення тіла кредиту починається через рік після отримання, а сплата відсотків – через три місяці з дня нарахування коштів.

 

Основними вимогами до ОСББ як до позичальників є:

зареєстровані не менше ніж за 12 місяців до звернення до банку щодо кредитування;

не менше ніж 90 % мешканців житлового будинку є членами ОСББ;

середній рівень збирання платежів за рік не нижче 85 % затвердженого кошторису;

рішення щодо отримання кредиту прийнято не менше ніж 80 % голосів членів ОСББ;

відсутність простроченої заборгованості перед ресурсопостачальними підприємствами;

відсутність судових позовів до Позичальника;

наявність поточного рахунку в банку.

 

версія для друку