українська російська англійська
К.Грищенко закликав ректорів підвищити рівень підготовки студентів з іноземних мов
11.07.2013 | 17:46
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

11 липня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулась нарада з керівниками регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України.

У нараді взяли участь Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, ректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Леонід Губерський та голови регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України.

Окрему увагу під час наради Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко приділив питанню рівня підготовки студентів вищих навчальних закладів України з іноземних мов.

«Ця проблема стосується не тільки тих університетів, у яких на моє доручення здійснювалася перевірка рівня підготовки з іноземних мов студентів з ІТ-спеціальностей. На моє велике здивування, цей тест на належність підготовки з іноземних мов пройшли лише декілька університетів з восьми, які перевірялися», - наголосив К.Грищенко.

Він звернув увагу учасників зібрання на відсутності у деяких вищих навчальних закладах спеціалізованих кафедр іноземних мов для підготовки студентів з ІТ-спеціальностей.  «В більшості університетів, де виявлено низьку якість знань з іноземної мови, у навчальних програмах відсутні або є недостатньо обґрунтованими критерії оцінювання знань студентів – відсутні конкретні вимоги до мовної компетентності студентів, обмежений перелік рекомендованої літератури. Це системна проблема, яку треба негайно виправляти», - наголосив урядовець.

«У наш час сором не знати хоча б одну іноземну мову на належному рівні, і я не сприймаю жодних виправдань щодо неможливості налагодити належне викладання», - підкреслив К.Грищенко.

У цьому зв’язку Віце-прем’єр-міністр України доручив Міністерству освіти і науки опрацювати питання з утворення кафедр з професійно-орієнтованої іноземної мови та забезпечити наскрізну підготовку з іноземної мови протягом всього періоду навчання, розробити відповідні методики з урахуванням загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та передбачити регулярне підвищення кваліфікації викладачів професійно орієнтованої іноземної мови як для ІТ-спеціальностей, так і за іншими напрямами.

 

версія для друку