українська російська англійська
Нацпроект "Нове життя" відзначив річницю Житомирського перинатального центру
12.07.2013 | 10:34
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Держінвестпроект відзначає перший рік роботи обласного перинатального центру в Житомирській області. «Річниця роботи закладу - чудовий привід підбити певні підсумки, оцінити ефективність та ще раз впевнитися, що Нацпроект «Нове життя»   це інвестиція у здорову націю»,   привітав колег Владислав Каськів, Голова Держінвестпроекту.

«Близько половини новонароджених дітей області є маловаговими. Сьогодні ми маємо змогу самостійно доглядати за ними, не відправляючи їх до інших центрів і лікарень. Так, із 23 дітей масою до 1000 грам, що народилися в області, 23 народилося в центрі. Завдяки досвіду медичного персоналу покращилася виживаність маловагових дітей, і, відповідно, показник малюкової смертності в області зменшився на 9,3 %», – повідомив головний лікар обласного перинатального центру заслужений лікар України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеню Юрій Вайсберг.

Підкреслюючи унікальність свого закладу, Юрій Вайсберг відзначив: «Для раннього виявлення вродженої патології плоду та діагностики важких захворювань у вагітних в центрі функціонують 3 сучасні ультразвукові системи, одна з яких була придбана в 2012 році в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя». Також було отримано сучасний цитогенетичний комплекс, необхідний для проведення ранньої діагностики хромосомних захворювань плоду».

Нагадаємо, що Житомирщина однією з перших областей підтримала ініціативу Президента України щодо створення перинатальних центрів. Відтак, на базі Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері і дитини, який 2014-го року святкуватиме 10-річчя своєї діяльності, було створено обласний перинатальний центр. При цьому в установі відбулися деякі структурні зміни – у трансформованому медичному закладі відкрили відділення постінтенсивного догляду та виходжування недоношених новонароджених дітей і бактеріологічну лабораторію.

Довідково

Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами. Проект передбачає створення національної мережі перинатальних центрів   лікувально-профілактичних закладів ІІІ рівня. Сучасне обладнання, високий рівень медичної підготовки лікарів-акушерів та неонатологів дозволяють суттєво знизити материнську, малюкову смертність та інвалідність.

Нацпроект "Нове життя" запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича та втілюється за сприяння Міністерства охорони здоров‘я України, Національної академії медичних наук  України, місцевих органів самоврядування та Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива».

За 2 роки реалізації Національного проекту “Нове життя” у перинатальних центрах народилося понад 25 тисяч дітей. Як результат - зменшуються показники материнської та дитячої смертності в регіонах. Наприклад, у Кіровоградській області показник малюкової смертності, який був одним із найвищих в Україні, всього за один рік знизився на 28 %. За інформацією Державної служби статистики, у 2012 році в Україні зафіксовано найменший за останні 20 років рівень смертності дітей віком до одного року.

На сьогодні сучасна перинатальна допомога доступна мешканцям 10 регіонів - Житомирської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Хмельницької областей, Автономної Республіки Крим та міста Києва.

Житомирський перинатальний центр є сучасним лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня, в якому надається повний комплекс акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги, спрямованої на народження здорової дитини. Також заклад успішно розвивається як навчальна база для лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів,  які працюють або працюватимуть в перинатальних центрах третинного – високоспеціалізованого рівня, що створюються Держінвестпроектом в рамках реалізації Нацпроекту «Нове життя».

 

версія для друку