українська російська англійська
НКЦПФР погодила подальшу передачу глобальних сертифікатів до НДУ
12.07.2013 | 13:46
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 9 липня 2013 року на своєму засіданні ухвалила чергове рішення «Щодо погодження плану – графіка передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування до ПАТ «Національний депозитарій України» від Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках (Всеукраїнського депозитарію цінних паперів – до зміни найменування) (РЦ), відповідно до якого ще 1741 випуск цінних паперів буде переданий 12, 18, 24, 30 липня, 5, 9, 15, 21, 28 серпня та 3 вересня.

Зауважимо, що порядок передачі цінних паперів від РЦ до НДУ затверджений  рішенням НКЦПФР № 430 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2013 року).

Нагадаємо, в січні 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України», який передбачає зміну моделі депозитарного обліку та проведення розрахунків за вчиненими правочинами щодо цінних паперів, створення Центрального депозитарію – установи, що веде депозитарний облік всіх емісійних цінних паперів, крім тих, депозитарний облік яких віднесений цим Законом до компетенції Національного банку України. 

Планується, що в жовтні 2013 року Центральний депозитарій та РЦ розпочнуть  свою роботу вже відповідно до вимог Закону України «Про депозитарну систему», а наразі триває передача цінних паперів. Усього має бути передано близько 9 тисяч випусків цінних паперів, щомісяця НКЦПФР здійснює погодження передачі біля 900 випусків. 

 

версія для друку