українська російська англійська
Держінвестпроект проаналізував інвестиційну діяльність Львівщини та Дніпропетровщини
12.07.2013 | 16:20
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ІНВЕСТИЦІЙ ТА УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМИ ПРОЕКТАМИ

9 та 11 липня 2013 року Держінвестпроект і Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (далі проект МЕРМ) представили громадськості Дніпропетровська та Львова результати аналітичного дослідження: «Інвестиції – шлях до ефективного економічного розвитку територій: кращі практики, бар’єри та перешкоди і шляхи їх подолання», яке проводилося на прикладі цих областей.

З ініціативи та на замовлення Держінвестпроекту за фінансової підтримки проекту МЕРМ, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД та ПК), було проведено аналітичне дослідження, яке передбачало аналіз стану інвестиційної діяльності у Дніпропетровській та Львівській областях.

«Це корисна можливість для представників місцевих органів влади, у товаристві  експертів, науковців, керівників провідних аналітичних центрів (яким є ІЕД та ПК), обмінятися думками, досвідом і кращими прикладами з питань інвестиційної діяльності та місцевого економічного розвитку», - повідомив заступник Голови Держінвестпроекту Ілля Шевляк.

За словами Іллі Шевляка, на основі одержаних результатів дослідження були сформовані рекомендації для регіональних органів влади та органів місцевого самоврядування, як ефективніше активізувати інвестиційну діяльність у Львівській та Дніпропетровській областях.

«Цьому сприятиме також створення електронної інвестиційної карти над чим працює Держінвестпроект спільно з ОДА та регіональними центрами з інвестицій та розвитку. На першому етапі було створено Інвестиційний атлас України. Зараз формуються інвестиційні паспорти регіонів, де буде відображено інвестиційні можливості кожного регіону, чітко визначено їх інвестиційні пріоритети та представлено «портфелі» інвестиційних пропозицій і проектів. На наступному етапі буде забезпечено доступ до цієї інформації в інтерактивному форматі», - резюмував заступник Голови Держінвестпроекту.

Під час презентацій директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк розповів про стан інвестиційного процесу та показники із залучення інвестицій у двох регіонах. Він повідомив, що за обсягами прямих іноземних інвестицій за станом на початок 2013 року Дніпропетровська область знаходиться на другому місці, це $8351,8 млн. Водночас Львівська область в цій позиції займає 6 місце, їхній обсяг прямих іноземних інвестицій становить $1634,8 млн.

Для ефективної інвестиційної діяльності Василь Федюк запропонував представникам влади регіонів застосовувати  10 основних правил, зокрема: «Формувати позитивний імідж регіонів та створювати сприятливий інвестиційний клімат, організовувати інвестиційну інфраструктуру, визначити інвестиційні пріоритети, розвивати кластери, готувати якісні інвестиційні пропозиції і проекти, ефективно використовувати місцеві ресурси, а також підтримувати діючих інвесторів тощо».

Директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко наголосив, що ефективна інвестиційна діяльність є однією з головних умов успішного економічного розвитку територій. «Успішна інвестиційна діяльність сприяє створенню нових робочих місць, розвитку інфраструктури, зростанню надходжень до бюджетів, підвищенню експортного потенціалу, зрештою, покращує рівень життя населенню», - зазначив Олександр Кучеренко.

Голова правління ІЕД та ПК Ігор Бураковський, долучившись до дискусії, зауважив, що необхідно максимально враховувати інтереси та потреби інвестора, якого завжди цікавить можливість отримання прибутків в найкоротші терміни за мінімальних ризиків.

«Потрібно створити ефективно діючу систему супроводу інвестора не лише на етапі його входження, але і подальшу підтримку, - відзначив він. - Для цього потрібно навчити відповідальних працівників в органах місцевої влади стандартам роботи з інвесторами за кращими європейськими та світовими принципами, удосконалити систему обслуговування інвесторів, сприяти в процесах проходження ними дозвільно-погоджувальних процедур на місцевому, регіональному та національному рівнях».

У заходах взяли участь представники Дніпропетровської та Львівської ОДА, районних державних адміністрацій, обласних, районних та міських рад, Проекту МЕРМ, Держінвестпроекту України, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, представники місцевого бізнесу та експертного середовища, Дніпропетровського та Львівського регіональних центрів з інвестицій та розвитку.

версія для друку