українська російська англійська
Команди екстреної медицини Криму здійснили за півроку 30 тисяч виїздів
13.07.2013 | 10:01
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Служби екстреної медичної допомоги АР Крим обслужили майже 30 тисяч викликів спочатку року. У Криму в 86% випадків дотримуються нормативи прибуття медиків: по місту — протягом  10 хвилин, у сільській місцевості — протягом 20 хвилин.

За шість місяців поточного року фахівці екстреної медичної допомоги автономії виїжджали на 692 дорожньо-транспортних пригоди, в яких надали допомогу понад 850 постраждалим.

Крім цього, за півроку бригади служби екстреної медицини здійснили по Криму 80 виїздів на події, серед яких були розмінування, пожежі, утоплення та повішення.

Також лікарі супроводжували проведення майже 120 заходів з масовим перебуванням людей: спортивні змагання, спільні навчання зі службами МНС і МВС, мітинги, походи, демонстрації, медичне забезпечення заходів за участю  осіб під охороною тощо.

Основними причинами запізнень екстреної медичної допомоги залишаються недостатня кількість бригад, зношеність автотранспорту, незадовільна якість дорожнього покриття, неповажне ставлення інших учасників дорожнього руху до спецавтотранспорту, наявність штучних загороджень для проїзду в житлових мікрорайонах, відсутність покажчиків назв вулиць і нумерації будинків.

На даний час в Криму за добу бригади екстреної допомоги здійснюють від 1,5 до 2 тисяч виїздів на виклики.

При цьому укомплектованість лікарських ставок в автономії складає 58%, фахівцями з базовою та неповною вищою медичною освітою — 98%, водіями — 92%.

Міністерство охорони здоров'я Криму закликає всіх мешканців та гостей автономії — не заважати роботі екстреної медицини, виявляти максимальне сприяння лікарям, адже від роботи медиків «швидкої» залежить життя пацієнтів.

Довідково

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1119 «Про нормативи прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події», до категорії екстрених відносяться звернення пацієнтів, що супроводжуються непритомністю, судомами, раптовим розладом дихання, раптовим болем в області серця, блювотою кров'ю, гострим болем в черевній порожнині, зовнішньою кровотечею, ознаками гострих інфекційних захворювань, гострими психічними розладами, які загрожують життю та здоров'ю пацієнта та / або оточуючих його осіб.

Також до екстрених відносяться  усі види травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови); ураження електричним струмом, блискавкою, теплові удари, переохолодження, асфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл в дихальні шляхи); пошкодження, які отримані під час надзвичайних ситуацій або пригод (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо); отруєння, укуси тварин, змій, отруйних павуків і комах; порушення нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча та ін.)

На інші виклики, які стосуються категорії неекстренних (загострення хронічних захворювань у пацієнтів, що знаходяться під наглядом сімейного лікаря; раптове підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі, підвищення артеріального тиску; алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдромом; головний біль, запаморочення, слабкість тощо), лікарі невідкладної допомоги виїжджають протягом години.

 

версія для друку