українська російська англійська
Інваліди Дніпропетровщини отримали від влади 16 сучасних спецавтомобілів
16.07.2013 | 14:10
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Міністр соціальної політики України Наталія Королевська та голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков вручили інвалідам 16 сучасних спецавтомобілів. Цього дня власний транспорт отримали 14 інвалідів війни,1 інвалід дитинства та 1 інвалід загального захворювання.

Автомобілі марки «GeeIy» передані інвалідам в рамках реалізації бюджетної  програми «Забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями».

«Всебічна підтримка тих, хто потребує допомоги з боку держави, є одним з пріоритетів Президента і Уряду. При цьому в центрі уваги - ветерани та інваліди війни. Забезпечення їх потреб, соціальний захист цих категорій громадян - це святий обов'язок держави та суспільства. На виконання бюджетної програми "Забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями" сьогодні у Дніпропетровську ми вручаємо 16 авто, з них 14 - інвалідам війни. Розуміємо, що цього недостатньо, щоб повністю ліквідувати чергу, але ми намагаємося зробити максимум у межах тих можливостей, які надає нам економіка», - сказала Наталія Королевська.

 «Цей захід - частина реалізації соціальних ініціатив нашого Президента Віктора Федоровича Януковича, мета яких проста і зрозуміла - реальне підвищення якості життя людей. У першу чергу, мова йде про ті категорії населення, які потребують допомоги і підтримки держави. Це і діти, і багатодітні сім'ї, і пенсіонери. Сьогодні завдання влади - створити максимально комфортні умови життя для кожної з цих категорій», - сказав Дмитро Колєсніков.

Загалом у Дніпропетровській області реалізується цілий комплекс заходів, спрямованих на посилення соціального захисту ветеранів війни. Це забезпечення безкоштовними медикаментами, путівками на санаторне оздоровлення, забезпечення спецавтомобілями і житлом.

Зокрема, цього року заплановано оздоровити 4,5 тис. ветеранів. У помешканнях 123 ветеранів планується провести ремонти та покращити умови проживання. З початку 2013 року інваліди області отримали майже 6,5 тис одиниць технічних засобів і засобів реабілітації. У тому числі 1049 інвалідів отримали спецвізки. Функціонує 18 будинків-інтернатів, де на повному державному забезпеченні перебуває 153 ветерани війни, з них 9 осіб - інваліди війни. Також для інвалідів та ветеранів області працює 51 територіальний центр. Щорічно ці центри обслуговують близько 30 тис. ветеранів війни. При  територіальних центрах області організовано пункти прокату технічних засобів реабілітації, пересування та предметів догляду за хворими. Послугами пунктів прокату користуються понад  1,5 тис. осіб.

Довідково

В області діє Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП). На обліку у ЄДАРП перебуває 125,7 тис. ветеранів війни та членів їх сімей, в тому числі: 8,8 тис. інвалідів війни, 18,1 тис. учасників бойових дій, 83,2 тис. учасників війни, 2 Герої Радянського Союзу, 1 особа, нагороджена 4-ма медалями “За відвагу”.

версія для друку