українська російська англійська
Роботодавці в гірничо-металургійному комплексі взяли додаткові соціальні зобов'язання
16.07.2013 | 18:35
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Завдяки пропозиціям Мінсоцполітики до Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів і підприємствами гірничо-металургійного комплексу роботодавці взяли на себе додаткові соціальні зобов'язання. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час робочого візиту до Дніпропетровська.

«Міністерство соціальної політики брало участь у підготовці Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів і підприємствами гірничо-металургійного комплексу. Взаєморозуміння було знайдено, і роботодавці взяли на себе зобов'язання сприяти збереженню та створенню нових робочих місць, забезпечувати соціальний захист людей на неповній зайнятості, а також не допускати простроченої заборгованості по зарплатах та обов'язкових платежів до соціальних фондів та інші», - зазначила Наталія Королевська.

За словами Міністра, за останні роки в країнах ЄС попит на продукцію металургії знизився на 27% порівняно з докризовими показниками. Це вже призвело до звільнення 10% європейських металургів. На окремих підприємствах в Італії скорочення досягають 25%.

«В Україні нам вдалося уникнути масових звільнень в галузі. Ми ведемо постійну роботу з керівництвом металургійного комплексу, з Міністерством промислової політики для того, щоб не допустити скорочень. Особливу роль відіграють і нові підходи в роботі Служби зайнятості. Я постійно говорю керівникам - ваше місце не в гарному кабінеті, а на підприємстві, де готується звільнення. Ми повинні зробити все, щоб зберегти робочі місця, і закон про зайнятість дає в цьому плані додаткові можливості», - підкреслила Міністр.

Також, за словами Наталії Королевської, металургійні підприємства повинні бути прикладом соціально відповідального бізнесу - не тільки у високих стандартах соціального захисту працівників галузі, але й у дотриманні екологічних норм, створенні комфорту в тих містах, де вони знаходяться.

«Впровадження сьогодні екологічних програм і модернізація виробництва - одне з головних завдань ГМК. Буквально за останні кілька місяців були відкриті нові очисні споруди, агломераційні комплекси - в Єнакієвому, Алчевську, Запоріжжі. Сподіваюся, що і в інших містах ГМК буде активно модернізуватися. У тому числі завдяки цьому ми зможемо домогтися дієвого соціального захисту металургів», - резюмувала Міністр.

 

версія для друку