українська російська англійська
Завершена робота над положенням з визначення вартості активів недержавного пенсійного фонду
17.07.2013 | 12:12
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила зміни до Положення про порядок визначення чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного). Відповідна резолюція була прийнята на черговому засіданні регулятора, яке відбулося 9 липня 2013 року.

«Даний документ ми розробили з метою приведення Положення про порядок визначення чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного) у відповідність до норм чинного законодавства, що регулює діяльність Накопичувальної системи пенсійного забезпечення України. Крім того, нова редакція Положення враховує пропозиції і побажання професійних учасників фондового ринку та профільних міністерств та відомств, з якими погоджувався документ під час його оприлюднення. Сподіваємось, що нововведення сприятимуть підвищенню ефективності та прозорості діяльності осіб, що здійснюють професійну діяльність з управління активами пенсійних фондів, зниженню ризиків втрати та знецінення пенсійних активів, захисту прав інвесторів та удосконаленню державного регулювання у цій сфері», - резюмувала Оксана Симоненко, директор Департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

До того ж, пані Симоненко додала, що зазначені зміни в Положенні стосуються врегулювання окремих питань методики та порядку обчислення чистої вартості активів накопичувальної системи  пенсійного забезпечення, зокрема, як третього, так і другого рівня, що було необхідно для вдосконалення процедури та перевірки правильності такого обчислення.

Зазначимо, регуляторний акт розроблено відповідно до статті 8 Закону України  «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статті 47 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» та статті 86 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

10 липня 2013 року документ було направлено до Міністерства юстиції України для проходження державної реєстрації.

версія для друку