українська російська англійська
На Харківщині створено Обласний ресурсний центр підтримки проектів і програм розвитку громад
17.07.2013 | 13:10
Харківська ОДА

16 липня відбулася церемонія підписання договору про співробітництво між Харківською облдержадміністрацією, обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Договір регулює створення регіональних центрів з питань реалізації міжнародних програм та регіонального розвитку. Центри будуть надавати допомогу в питаннях взаємодії з міжнародними організаціями щодо реалізації проектів і програм міжнародної технічної допомоги в органах місцевого самоврядування. Підписання договору відбулося в рамках роботи, спрямованої на реалізацію в регіонах завдання Президента України про реформування місцевого самоврядування.

Голова Харківської ОДА Михайло Добкін нагадав усім присутнім про те, що нещодавно на засіданні колегії було ухвалено рішення про створення регіонального організаційного органу з питань взаємодії з міжнародними організаціями щодо реалізації проектів і програм міжнародної технічної допомоги.

«Міжнародно-технічна допомога - це ресурси та послуги, які відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі. За цим визначенням ховається величезний комплекс заходів, які здійснють іноземні партнери на території нашої країни. Це впровадження передових технологій у сфері енергозбереження, реформа охорони здоров'я, підвищення конкурентоспроможності бізнесу, розвиток місцевого самоврядування та багато іншого», - зазначив Михайло Добкін.

Голова Харківської ОДА розповів, що для того, щоб відчути результати даної діяльності в регіоні, необхідно об'єднати зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, третього сектору та залучити ресурси ВНЗ. На думку Михайла Добкіна, саме такі провідні університети як ХНУ ім. В.Н. Каразіна та ХНУГХ ім. О.М. Бекетова володіють необхідним кадровим, організаційним та науковим потенціалом, який дозволить вийти на новий рівень співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

 

 

версія для друку