українська російська англійська
Наталія Королевська: Держпраці отримала дієвий механізм захисту людей
17.07.2013 | 14:14
Прес-служба міністерства соціальної політики

Економічний вплив на недобросовісних роботодавців та кадрові агентства сприятиме захисту шукачів роботи. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська, коментуючи ухвалений Урядом Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

«Дане рішення Уряду – черговий крок до легалізації ринку зайнятості, а отже, захисту людей. Це додатковий економічний механізм впливу на недобросовісних роботодавців та кадрові агентства, які безкарно порушують законодавство про зайнятість. Сьогодні Держпраці отримала дієвий інструмент захисту робітників і тих, хто шукає роботу», - сказала вона.

Зокрема, за словами Наталії Королевської, якщо кадрове або рекрутингове агентство братиме всупереч законодавству платню з шукачів роботи, воно сплатить штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (на даний час це 11,5 тис. грн).

«Стягнення у розмірі 23 тис. грн. застосовуватиметься до кадрових агентств, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий же штраф накладатиметься за аутсорсинг всередині країни без дозволу на це. Зокрема, сьогодні механізмом аутсорсингу користуються деякі підприємства ГМК: звільняють власних співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій», - сказала вона.

Також Міністр відзначила, що штрафи накладатимуться на роботодавців-порушників встановленого порядку подання звітів про заплановане масове вивільнення працівників. Дані санкції також застосовуватимуться до роботодавців, які не дотримуватимуться квот щодо працевлаштування інвалідів та інших категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Усі стягнення накладатиме Державна інспекція України з питань праці.

«Якщо інспектор під час перевірки підприємства виявить факти порушень законодавства, він складає відповідний акт. На підставі акту ухвалюватиметься рішення щодо стягнення штрафу. Запровадження таких санкцій дозволить нам суттєво зменшити кількість порушень на ринку праці та зробити його більш прозорим», - підсумувала Наталія Королевська.

версія для друку