українська російська англійська
Держспоживінспекція акцентує на захисті від ризиків, яким споживач не запобігає самостійно
17.07.2013 | 15:54
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Сьогодні Держспоживінспекція України робить акцент на ефективному захисті від ризиків, яким  споживач не може запобігти самостійно. На цьому наголосив Голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов 17 липня в Будинку Уряду під час брифінгу на тему: «Заходи Уряду щодо недопущення потрапляння на ринок контрафактної та контрабандної продукції».

«Проблема контрабандної та контрафактної продукціїзлободенна тема. З кожним роком обсяг контрафактної та контрабандної продукції збільшується, а економічний збиток держави від цього величезний. Порушники виробляють і постачають цей товар на ринок за заниженими цінами, при цьому не платять ані податків, ані ліцензійних платежів. У результаті, страждає бюджет країни, а про добросовісну конкуренцію на ринку і мови бути не може», - наголосив Сергій Орєхов.

На сьогодні за безпосередньої участі Держспоживінспекції України на ринок України не допущено ввезення електропобутової контрабандної продукції на суму 110 тис. доларів. Це перший випадок в Україні, коли Держспоживінспекція України і Міністерство доходів і зборів України, завдяки підписаному документу щодо розробки єдиної системи сповіщення, спрацювали своєчасно, швидко і якісно, щоб контрабандна продукція не потрапила в обіг на внутрішньому ринку України. Згідно із Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», на підставі повідомлення про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам у частині маркування Національним знаком відповідності, фахівцями Інспекції з захисту прав споживачів в Одеській області проведено перевірку характеристик продукції, заявленої для митного оформлення та подальшого введення в обіг на території України. Товари надійшли на митну територію України в Іллічівський морський торговельний порт з Туреччини. За результатами перевірки встановлено відсутність інформації про виробника, його адресу, найменування та адресу уповноваженого представника або імпортера, а також дати виготовлення продукції та інструкцій з експлуатації державною мовою.

«Лише за умови спільних дій та порозуміння між Держспоживінспекцією України, органами місцевої влади, громадськими об’єднаннями споживачів, ЗМІ та представниками бізнесу, захист прав споживачів зможе в повній мірі сприяти підвищенню добробуту громадян та створенню передумов для здорової конкуренції на ринку», - запевнив Голова Держспоживінспекції.

Сергій Орєхов повідомив про розгорнуту діяльність Інспекції, спрямовану на перевірку торгівлі тютюновими виробами. Так, територіальними органами Держспоживінспекції України було перевірено 885 місць торгівлі тютюновими виробами. У результаті в 262 випадках була виявлена нелегальна продукція. За зовнішніми ознаками встановлено, що ця продукція виготовлена на території інших держав: тексти медичних попереджень зазначені іноземною мовою, марки акцизного збору також іноземні.

У деяких випадках була виявлена тютюнова продукція, призначена для безмитної торгівлі. Там взагалі відсутні і акцизні марки, і медичні попередження. Тож на цьому напрямку Держспоживінспекція буде об’єднувати зусилля з Міністерством внутрішніх справ, аби порушників притягнути до суворої відповідальності.

Ще одна злободенна тема, яку підняв Голова Держспоживінспекції України – продаж у закладах ресторанного господарства алкогольних напоїв власного виробництва. «Сьогодні, досить часто в ресторанах можна зустріти алкогольні напої власного виробництва з колоритними назвами. Громадська рада порушила перед Держспоживінспекції України питання щодо перевірки якості цих алкогольних напоїв, оскільки останнім часом з різних джерел надходить велика кількість інформації про те, що до цих пір залишається невідомим, наскільки дана продукція, яка є підакцизним товаром, відповідає нормативно-правовим та нормативним документам. Враховуючи важливість порушеного питання, я як голова Держспоживінспекції України, дав відповідне завдання територіальним органам вивчити всі аспекти піднятої проблематики на місцях, провести відповідні перевірки і якнайшвидше повідомити про результати», - зазначив Сергій Орєхов.

Наприкінці брифінгу Голова Держспоживінспекції України закликав представників ЗМІ до подальшої плідної співпраці, завдяки якій кожен споживач в оперативному порядку буде поінформованим про ситуацію на споживчому ринку та матиме змогу зробити об’єктивний вибір.

версія для друку