українська російська англійська
Н. Королевська: За ініціативи Мінсоцполітики було ухвалено 7 законів та 54 постанови
18.07.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Ухвалені за ініціативи Мінсоцполітики протягом останніх півроку укази, постанови та закони допомагають усувати соціальну несправедливість, що склалася стосовно деяких категорій українців. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час виступу на розширеній Колегії Мінсоцполітики.

«За ініціативи Мінсоцполітики протягом останніх півроку ухвалено 7 законів, 54 постанови КМУ та 5 указів Президента. Усі вони допомагають усувати соціальну несправедливість, що склалася стосовно деяких категорій наших громадян», – зазначила Наталія Королевська.

Зокрема, за словами Міністра, прийняті зміни до пенсійного законодавства гарантують щорічне підняття пенсії для більш ніж 12 мільйонів пенсіонерів, а жінкам до страхового стажу буде зараховуватись відпустка з вагітності та пологів. Йдеться про понад 500 тисяч матерів щороку.

Також збільшено розмір державної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які мають інвалідність, та батькам, які доглядають за дітьми з найтяжчими захворюваннями. Одинокі батьки та багатодітні батьки, які виховали 5 і більше дітей, одержали рівні з жінками права та можливості.

«Сподіваюся, що така плідна співпраця з парламентарями продовжиться і восени, оскільки на наступній сесії парламенту, депутати мають розглянути ще, щонайменше, вісім законопроектів, розроблених Міністерством», – сказала вона.

Підбиваючи підсумки півріччя, Наталія Королевська також нагадала, що середня зарплата в травні 2013 року становила 3253 грн. або на 7,9% більше, ніж у травні 2013 року (3015 грн.). Середня пенсія за аналогічний період становила 1478 грн. (проти 1245 грн. у минулому році).

«Активізовано роботу фондів соціального страхування. Зокрема, з 1 березня 2013 р Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань проведений перерахунок і збільшення щомісячних страхових виплат на 14,9%. Середній розмір виплат зріс на 180 грн.», - зазначила Міністр.

Наталія Королевська також звернула увагу на те, що для 3,5 млн. працівників бюджетної сфери було збільшено посадовий оклад І розряду з 831 до 852 грн. «Нехай, це несуттєве збільшення, але ми зберегли тенденцію до зростання», - уточнила вона.

За пропозицією Мінсоцполітики Уряд підвищив мінімальні пенсії усім інвалідам війни ІІ-ІІІ груп, а пенсія учасників бойових дій, яким виповнилося 85 років, становить мінімум 2548 грн.

версія для друку