українська російська англійська
Українським миротворцям в ДР Конго вручено медалі ООН "За службу миру"
18.07.2013 | 17:56
Прес-служба Министерства обороны

18 липня в окремому вертолітному загоні Збройних Сил України, які виконують завдання Місії ООН у Демократичній Республіці Конго відбувся «Парад медалей» для 157 миротворців на трьох точках базування військового контингенту.

У місті Гома, де знаходиться базовий табір українських миротворців, в урочистостях взяли участь Глава адміністрації Місії ООН ДР Конго в провінції Північне Ківу Рей Торрес, командир бригади Північне Ківу бригадний генерал Поннаппа, командир бригади швидкого реагування бригадний генерал Мвакіболва. Привітати українських миротворців із знаменною подією у їхньому також прибули командири іноземних контингентів у ДР Конго та персонал Місії ООН.

Захід розпочався з шикування українського підрозділу, виносом прапору ООН та національного стягу та виконанням гімну Організації Об’єднаних Націй й Державного гімну України.

Командир окремого вертолітного загону полковник Володимир Пастухов привітав підлеглих зі святом та подякував їм за сумлінне виконання обов’язків. А командир бригади Північне Ківу бригадний генерал Поннаппа подякував нашим співвітчизникам за вагомий внесок у справу підтримання миру цієї центральноафриканської країни.

«За час виконання миротворчих завдань ви не тільки підвищили імідж своєї країни, а й авторитет Місії ООН в цілому. Я пишаюся, що поряд з нами вдень і вночі виконують завдання українські вертолітники. Вашою візитівкою є високий професіоналізм та відповідальність за виконання доручених завдань», – наголосив бригадний генерал Поннаппа.

Цього дня на адресу українських миротворців пролунало ще чимало привітань, всі вони підкреслювали передову роль окремого вертолітного загону у справі забезпечення миру на сході Демократичної Республіки Конго.

Лейтмотивом свята стало вручення першими особами Місії ООН у ДР Конго українським миротворцям медалей «За службу миру».

Наприкінці заходу перед присутніми виступив національний колектив танцю і співу цієї африканської країни. До їхньої концертної програми увійшли пісні та танці більшості етнічних груп провінції Північне Ківу.

У свою чергу кухарі українського миротворчого контингенту пригостили учасників церемонії стравами національної української кухні.

Необхідно зазначити, що виконуючи миротворчі завдання Місії ООН у Демократичній Республіці Конго екіпажі Мі-24 2-ї ротації окремого вертолітного загону здійснили майже чотири сотні вильотів та провели в африканському небі більше шестисот годин.

версія для друку