українська російська англійська
На Закарпатті відкрили відділення соціальної адаптації дітей
18.07.2013 | 18:51
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Допомогти маленьким закарпатцям, які опинились в складних життєвих ситуаціях  така мета реабілітаційного відділення, яке днями відкрито в обласному Будинку дитини в мвалява (Закарпатська область).

Вперше в області створено модель Будинку дитини із структурним підрозділом медико-соціальної реабілітації, що дозволяє інідивідуально підійти до кожного малюка і допомогти сім’ям, які потрапили в складні життєві ситуації.

Діти віком від шести до 18 місяців проходять комплексну  програму реабілітаці під наглядом фахівців-медиків, логопедів, фізіотерапевтів. Наразі відділення може прийняти десятьох маленьких пацієнтів 

За словами головного лікаря обласного Будинку дитини Володимира Бейреша, така допомога надвичайно важлива в перші місяці і роки життя, бо саме тоді закладаються основні життєві навички. Адже відомо, що мозок у дитини найінтенсивніше розвивається в раньому  віці - до трьох років.

Щоб оформити дитину у відділення реабілітації потрібен мінімільний перелік документів:  заява офіційних представників дитини, направлення від сімейного лікаря або педіатра, довідка про епідоточення, аналізи та путівка.

Перебування дитини у реабілітаційному відділенні триває від двох до шести місяців. Побоювання батьків, що за цей термін не будуть виплачуватися кошти або їх буде позбавлено батьківських прав – безпідставні. Адже головна мета медиківдопомогти малюку та його родині пережити важкий період. 

Вже перші тижні роботи довели необхідність розширення реабілітаційного відділення. Медики стверджують, що такої фахової допомоги потребують діти і більш старшого віку - до трьох, а то і до шести  років.

До 2017 року Будинки дитини в рамках відповідної державної програми буде реформовано. Закарпатський обласний заклад обрав напрямок реабілітаційний. І відкриття відділення стало першим кроком у втіленні державницького підходу та турботи про найнезахищених і найменших членів нашого суспільства. 

версія для друку