українська російська англійська
Уряд затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони
20.07.2013 | 10:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 17 липня 2013 року.

Одним із шляхів забезпечення пожежної безпеки є створення добровільної пожежної охорони в  державі, формування суспільної свідомості і активної позиції громадян у сфері пожежної безпеки, залучення їх до діяльності з попередження і гасіння пожеж.

Світовий досвід свідчить, що у країнах Європи добровільними пожежними формуваннями ліквідовується  30-40% пожеж на початковій стадії, а в Україні – лише 3,5-4%.

Стан роботи з добровільними пожежними формуваннями в Україні викликає стурбованість. У державі спостерігається тенденція до скорочення чисельності існуючих добровільних пожежних команд і дружин.

Так, з 1999 року їхня кількість зменшилася із 34 до 20 тисяч. На озброєнні добровільних пожежних команд на цей час знаходяться лише 2,5 тисячі пожежних автомобілів, із яких 150 у несправному стані та підлягають ремонту.

У той же час лише у 2012 році добровільними протипожежними формуваннями безпосередньо до прибуття пожежних підрозділів на початковій стадії ліквідовано 1,2 тисячі пожеж, виявлено та попереджено велику кількість порушень вимог пожежної безпеки, що могли призвести до виникнення пожеж.

За статистичними даними, для забезпечення надійного захисту об’єктів господарювання та населених пунктів необхідно створити понад 30 тисяч добровільних пожежних команд і дружин.

Порядок функціонування добровільної пожежної охорони розроблено на основі європейських стандартів  та з урахуванням досвіду іноземних держав та країн СНД.

Цим Порядком визначається механізм створення добровільних пожежних дружин (команд), реєстрації, завдання, функції, структура, умови здійснення діяльності, фінансове й матеріально-технічне забезпечення, права і обов’язки членів добровільної пожежної охорони.

Прийняття постанови дозволить впорядкувати процедуру створення та функціонування добровільної пожежної охорони, що позитивно вплине на підвищення рівня пожежної безпеки в державі.

 

 

версія для друку