українська російська англійська
О. Лукаш: Єдині ставки нотаріального збору зроблять ринок послуг цивілізованішим
19.07.2013 | 14:24
Прес-служба Міністерства юстиції

«Запровадження єдиних ставок нотаріального збору за надання нотаріальних послуг зробить ринок більш цивілізованим, оскільки вже не можна буде встановлювати у різних регіонах України різні тарифи за однакові нотаріальні послуги»,- так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо регулювання плати за вчинення нотаріальних дій», який було схвалено на урядовому засіданні 17 липня.

За її словами, внесені зміни не дозволять більше нав’язувати населенню оплату додаткових нотаріальних послуг та захистять категорію малозабезпечених людей, яким передбачені пільги щодо сплати нотаріального збору.

Як відомо, законопроектом визначено чіткий механізм формування плати за послуги, які надаються нотаріусами у сфері цивільно-правових відносин. Розміри ставок та порядок сплати нотаріального збору визначатимуться Кабінетом Міністрів України. Загалом встановлення мінімальної та максимальної межі оплати за послуги, пов’язані із вчинюваними нотаріусами нотаріальними діями, забезпечить прозорість оплати нотаріальних послуг. 

 

версія для друку