українська російська англійська
Уряд схвалив перші 3 проекти в рамках Державної програми активізації економіки на 2013-2014 рр.
19.07.2013 | 14:30
Департамент інфомарції та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 17 липня ухвалив перші 3 проекти соціально-економічного розвитку в рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. Зокрема, 2 проекти щодо розвитку транспортної інфраструктури Вінниці та проект будівництва першої черги Дністровської ГАЕС. Раніше ці проекти було розглянуто та затверджено Фінансово-кредитною радою - робочим органом з  відбору пріоритетних проектів.

На своєму засіданні Уряд схвалив проект «По оновленню рухомого складу автобусного і тролейбусного парків» у Вінниці, в  рамках якого передбачається придбання 40 нових тролейбусів та 30 нових автобусів. Для його реалізації планується залучити під державні гарантії кредит на суму, що не перевищує 113,5 млн. грн. Також  на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено проект «Будівництво вул. Келецької та трамвайної лінії від вул. Квятека до автовокзалу «Західний» в м. Вінниця», який передбачає залучення під держані гарантії кредиту на суму, що не перевищує суму 36,4 млн. грн.

Умовами надання гарантій під ці проекти є ефективна відсоткова ставка до 10% та строк використання кредиту – до 10 років. Крім цього, пропонується встановити погашення та обслуговування кредиту під держгарантії за рахунок державного бюджету та бюджету Вінниці у співвідношенні 50 на 50. В Уряді сподіваються, що реалізація проектів допоможе розвантажити магістральні вулиці міста, уникнути дублювання маршрутів та створить безпечні умови перевезень.

Крім того, Уряд проаналізував доцільність надання державних гарантій на оформлення кредиту в сумі до 1,5 млрд. гривень для реалізації проекту «Будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох агрегатів». Загальна кошторисна вартість об’єкта становить 8,46 млрд. гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету -  1,56 млрд. гривень, власних коштів ПАТ «Укргідроенерго» - 4,56 млрд. гривень, кредитів, у тому числі під державні гарантії – 2,33 млрд. гривень. Варто зазначити, що станом на 1 січня 2013 року об’єкт профінансований на суму 5,1 млрд. гривень. Умовами надання гарантій є ефективна відсоткова ставка до 9,5% та строк використання кредиту – до 10 років. Згідно з проектом, виконавцем та одержувачем бюджетних коштів є ПАТ «Укгідроенерго».

Своєчасне введення в експлуатацію Дністровської ГАЕС сприятиме забезпеченню потреб енергосистеми України в умовах постійного зростання дефіциту та ризику підвищення вартості енергоресурсів, дозволить забезпечити надійну роботу атомних електростанцій. Зокрема, очікується, що після завершення будівництва виробництво пікової електроенергії двома гідроагрегатами ГАЕС зросте у декілька разів – з 196 до 2030 млн. кВт год. на рік.

Нагадаємо, Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час останнього засідання Уряду зауважив, що в рамках виконання Державної програми активізації розвитку економіки передбачена реалізація низки проектів соціально-економічного розвитку та інноваційних проектів.

Він підкреслив, що сьогодні вже сформовано робочий орган з відбору пріоритетних проектів - Фінансово-кредитну раду. Окрім того, напрацьовано нормативно-правову базу, яка необхідна для побудови ефективного механізму розгляду та затвердження проектів.

 

версія для друку