українська російська англійська
На Херсонщині зросла середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника
19.07.2013 | 16:10
Херсонська ОДА

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій зросла за січень - травень 2013 року порівняно з відповідним періодом минулого року на 10% і становила 2352 грн. Про це повідомляє  Головне управління статистики у Херсонській області.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств у травні поточного року становила 2473 грн, що у 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1147 грн). Порівняно з квітнем поточного року розмір заробітної плати збільшився в середньому на 2%. Нарахування за одну оплачену годину в травні 2013 року порівняно з квітнем збільшилися на 16,8% і становили 17,78 грн.

За останні 12 місяців (відносно травня 2012року) розмір заробітної плати збільшився на 8,3%.

Зростання рівня заробітної плати у травні поточного року порівняно з квітнем спостерігалося в більшості видів економічної діяльності. Темпи збільшення цього показника коливалися від 0,5% у транспорті, складському господарстві до 15% у сфері операцій з нерухомим майном. Водночас зменшення зазначеного показника відбулося в будівництві, промисловості, а також у сфері професійної, наукової та технічної діяльності на 0,7–10,1%.

Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Так, найбільш оплачуваними в економіці були працівники фінансових та страхових установ, транспорту, складського господарства, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, а серед промислових видів діяльності – на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,2–1,5 раза.

 

 

версія для друку