українська російська англійська
У Миколаєві підписали меморандум про реалізацію інвестиційного проекту з переробки нафти
19.07.2013 | 17:11
Прес-служба Міністерства інфраструктури

18 липня 2013 року, по завершенню засідання робочої групи з питань розвитку морегосподарського комплексу на Миколаївщині, підписаний Меморандум про співпрацю між Міністерством інфраструктури України, Миколаївської ОДА та ТОВ «Транс Юкрейн». Документ передбачає будівництво нафтопереробного комплексу біля порту «Октябрьск».

За словами заступника Міністра інфраструктури України Дмитра Демидовича, підписання меморандуму стало дуже важливою подією для регіону. Проект не передбачає використання територій спецморпорту «Октябрьск», тому між інвестором та державним підприємством не буде ані орендних, ані концесійних відносин. Але передбачається, що інвестор буде активно використовувати інфраструктуру порту, який після реалізації проекту отримає нові значні обсяги вантажів - нафтопродуктів.

«Сьогодні ми підписали документ, що засвідчує наміри сторін реалізувати великий інвестиційний проект із переробки  нафти в районі порту «Октябрьск». Зараз зарано говорити про конкретні цифри, зроблено лише перший крок і порт разом із інвестором ще повинні опрацювати це питання більш ґрунтовно. Але, за оцінками, проект передбачатиме інвестиції не менше, ніж у 50 млн. доларів США», - зазначив заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Демидович.

Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України Стратегії розвитку морських портів України,  Міністерство інфраструктури проводить системну політику з розвитку малих портів. У деяких портах вже ведуться переговори з потенційними інвесторами, розробляються інвестиційні проекти і Меморандум по проекту в порту «Октябрьск» є свідченням практичних результатів цієї роботи.

Так, за першу половину 2013 року доходи державних морських портів України склали 2 млрд. 831,5 млн. грн., а чистий прибуток - 403,07 млн. грн. Тобто фінансово-економічна ситуація в українських морських портах, у тому числі й в малих, стійка та стабільна. І порти продовжуватимуть ефективно працювати та в рамках спеціалізації підвищувати свою конкурентоздатність і розвиток до рівня світових стандартів.

 

версія для друку