українська російська англійська
Наталія Королевська: Роботодавці повинні відповідально ставитися до своїх працівників
19.07.2013 | 17:27
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Боротьба за збільшення легальної зарплати – це боротьба за забезпечення соціальних прав працівників. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська у коментарі журналістам по завершенню круглого столу «Вдосконалення системи пенсійного забезпечення. Основні напрямки».

За її словами, безпосередньо від виплати зарплат «у конвертах» страждають працівники: зокрема, вони втрачають на соціальних виплатах у разі настання страхових випадків та недоотримують пенсію. «Боротьба за збільшення легальної зарплати – це боротьба за забезпечення соціальних прав працівників. І роботодавець, який не сплачує соціальних внесків з зарплат, фактично обкрадає своїх співробітників», – наголосила Міністр.

Вона зазначила, що середня зарплата за травень в Україні – 3253 грн. «Я вважаю, що сьогодні цей показник не об’єктивний. Мінімальну зарплату у нас отримують майже 15% українців – близько 1,8 млн. На більшості з них, як ми розуміємо, роботодавці мінімізують податки та соціальні виплати, сплачуючи зарплату у конвертах», - сказала Наталія Королевська.

Вона висловила впевненість, що Міндоходів та зборів має перевіряти роботодавців, які переважно платять мінімальні зарплати. «Роботодавці повинні відповідально ставитися до своїх працівників: підприємства мають здобувати прибуток не за рахунок соціальних гарантій своїх співробітників», – підсумувала Наталія Королевська.

 

версія для друку