українська російська англійська
Збільшено розміри одноразового грошового заохочення всім категоріям резервістів
22.07.2013 | 12:00
Прес-служба Міністерства оборони

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, розроблену Міністерством оборони України на виконання Закону України «Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік» з метою вдосконалення системи заохочення резервістів. Відповідний документ було ухвалено на засіданні Уряду 17 липня.

Служба у військовому резерві - це вид добровільного виконання військового обов’язку громадянами України. Вона встановлюється з метою планомірної підготовки резервістів для комплектування ЗС України в особливий період.

Міністерство оборони з метою поліпшення соціального захисту резервістів опрацювало проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо служби у військовому резерві», який 2 липня 2013 року прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 336 голосами.

Прийняття постанови стане вагомим доповненням щодо соціального захисту резервістів і посилить матеріальну мотивацію до проходження служби у військовому резерві.

Постановою пропонується збільшити розміри одноразового грошового заохочення всім категоріям резервістів у середньому на 600 – 1100 гривень (у зв’язку зі збільшенням грошового забезпечення в порівнянні з 2006 роком приблизно в 1,6 раза).

На цей час розміри одноразового грошового заохочення резервістів у середньому становлять 1500 грн. (від 1000 до 2000 грн.). Після підвищення становитимуть у середньому 2400 грн. (від 1600 до 3100 грн.).

Передбачена в проекті Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, схваленому Кабінетом Міністрів України, чисельність резервістів до кінця  2017 року становитиме 14 тисяч осіб.

Виплата одноразового грошового заохочення здійснюється один раз на рік тільки тим резервістам, які виконали програму підготовки у відповідному році (перебували на зборах).

 

версія для друку