українська російська англійська
Завдяки енергозберігаючим технологіям Укрзалізниця зекономила 39,3 млн. грн.
22.07.2013 | 15:40
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця продовжує працювати над підвищенням енергоефективності галузі в рамках «Програми енергозбереження на залізничному транспорті України».

За 6 місяців поточного року, порівняно із відповідним періодом 2012 року, завдяки впровадженню заходів з реалізації програми у залізничній галузі зекономлено 9,1 тис. тонн енергоресурсів в умовному обчисленні на загальну суму 39,3 млн. грн. З них 16,5 млн. кВт/год електроенергії, 1,4 тис. тонн дизельного пального, 690 тис. куб. м природного газу, 708 тонн вугілля та 1,1 тис. Гкал теплової енергії.

За півроку на залізничному транспорті від зниження питомих витрат палива та електроенергії на тягу поїздів зменшено споживання дизельного палива на 5,9 тис. тонн та електроенергії на 37 млн. кВт/год.

Також залізничники здійснили заходи з підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів. Це дозволило зменшити основний показник енергозбереженняенергоємність залізничного транспорту на 1,2%.

За останні 17 років енергоємність залізничного транспорту зменшилась у 2,2 рааи, у тому числі енергоємність тяги поїздів – на 34,2%.

У структурі експлуатаційних витрат галузі енергоресурси складають до 21%, тому зменшення їх споживання для залізничників є одним із важливих напрямків роботи. Залізнична галузь енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне паливо, понад 80% витрат енергоресурсів галузі припадає на тягу поїздів.

Програмою з енергозбереження у 2013 році у залізничній галузі планується зекономити 16,3 тис. тонн палива в умовному обчисленні, із них -  30,1 млн. кВт/год електроенергії, 2,4 тис. тонн дизельного палива та 3,1 тис. тонн котельно-пічного палива в умовному обчисленні.

Довідково:

Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енерговикористанням галузі. Залізничники вводять нові технології, відпрацьовують нормативи і методи контролю за витратами енергоносіїв, застосовують методи зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють та організовують впровадження організаційно-технічних заходів по енергозбереженню; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх споживання.

Укрзалізницею проводяться також заходи із забезпечення зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень для роботи на природному газі та електроенергії, впроваджуються нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії.

 

 

 

версія для друку