українська російська англійська
Л. Кожара взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ в Брюсселі
23.07.2013 | 10:44
Прес-служба Міністерства закордонних справ

В Брюсселі під головуванням Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віце-президента Європейської Комісії Кетрін Ештон та за участю Комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле відбулася щорічна міністерська зустріч «Східного партнерства» на рівні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн Східного партнерства.

Делегацію України очолив Міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Основною метою зустрічі міністрів була підготовка до Саміту «Східного партнерства», запланованого на 28-29 листопада ц.р. у Вільнюсі. У ході заходу відбувся обмін думками щодо очікуваних результатів Саміту, а також  кроків, необхідних для забезпечення максимального успіху цього заходу. Предметом дискусії також був зміст майбутньої спільної декларації Вільнюського Саміту «Східного партнерства». 

У ході засідання Леонід Кожара наголосив, що безумовним пріоритетом України залишається підписання на Вільнюському Саміті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також досягнення прогресу у безвізовому діалозі. Міністр поінформував про кроки, які здійснює Україна на виконання домовленостей Шістнадцятого Саміту Україна-ЄС, та наголосив на готовності української сторони продовжити активну взаємодію з усіх питань порядку денного двосторонніх відносин.

На переконання України, Третій саміт «Східного партнерства» у Вільнюсі має стати важливим етапом у процесі європейської трансформації та модернізації країн-учасниць «Східного партнерства», в основі яких лежатимуть угоди про асоціацію. Окрему увагу учасники зустрічі приділили обговоренню пріоритетів розвитку ініціативи на середньострокову перспективу.

Учасники зустрічі погодилися, що підготовка до Вільнюського саміту має відбуватися з дотриманням принципу «спільної власності», що передбачає врахування інтересів усіх сторін.

 

 

версія для друку