українська російська англійська
Сергій Арбузов: Потрібно працювати над здешевленням паспорта
23.07.2013 | 11:55
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Уряд шукає можливість знизити вартість закордонних паспортів для громадян України. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов під час візиту на поліграфічний комбінат «Україна», де він проконтролював, як виконується його доручення про ліквідацію проблем з отриманням закордонних паспортів.

«Минулого тижня Уряд доручив зробити все, щоб черг за закордонними паспортами не було. Як бачимо, комбінат дійсно зробив все можливе, щоб вони зникли», - зазначив Сергій Арбузов.

Він додав, що для Уряду дуже важливо, щоб громадяни відчули турботу і захист з боку держави. «І я хочу поставити нове завдання - потрібно працювати над здешевленням паспорта. Також необхідно зробити запас паспортів - близько 50 тисяч бланків, щоб не було проблем, викликаних штучними чинниками», - підкреслив Сергій Арбузов.

Як розповів директор комбінату Максим Степанов, за минулий тиждень підприємство відвантажило 36 тисяч бланків паспортів (в середньому по 6 тис. на добу). «Ми збільшуємо обсяги і вийдемо на цифру до 10 тисяч на добу. І до 2 серпня така проблема, як отримання закордонного паспорта, буде вирішена. Так що всі завдання, які нам поставлені, будуть виконані», - сказав він.

У свою чергу Сергій Арбузов подякував Міністерству внутрішніх справ, керівництву і працівникам комбінату за оперативну реакцію на доручення Кабміну.

Він додав, що восени Україна планує підписати угоду з ЄС, а однією з умов європейських партнерів є випуск біометричних паспортів: «І ми також повинні з цим впоратися, щоб не було ніяких збоїв».

У відповідь директор комбінату «Україна» пообіцяв, що підприємство зробить все можливе, щоб біометричний паспорт був випущений вже до 1 листопада. Зараз працівники комбінату працюють над дизайном документа і технічними питаннями, щоб до 15-20 серпня подати в Кабмін усі прототипи паспорта.

версія для друку