українська російська англійська
НКРЕ зобов'язала інформувати споживачів природного газу про їх права та встановлені ціни
23.07.2013 | 13:54
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 20.06.2013 № 709 «Про підвищення якості обслуговування споживачів природного газу» сьогодні офіційно оприлюднена в «Офіційному віснику України» за № 53, ст. 1952.

Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування.

Документом встановлено, що гарантовані газопостачальники зобов’язані розміщувати інформацію щодо прав споживачів (населення, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців) та встановлених цін на газ для них на власних веб-сайтах та на звороті платіжних документів, призначених для здійснення розрахунків за надані послуги з газопостачання.

До того ж, кожному побутовому споживачу природного газу газопостачальник повинен повідомляти шляхом друкування на звороті платіжного документу обсяг спожитого газу у попередньому році, у т.ч. за перше півріччя, величину роздрібної ціни на природний газ, спожитий ним у попередньому році, а також визначену ціну на поточний рік, про переплату чи заборгованість тощо.

Інформація, яка стосується населення, доводиться до відома до 1 березня, а інформація для юридичних осіб/ фізичних осіб-підприємців – до 1 лютого.

Крім того, постачальники газу повинні публікувати у ЗМІ та на власних веб-сайтах детальну інформацію про зміну цін на газ за п'ять днів до введення їх у дію, а також довести її до відома споживачів.

Слід відмітити, що постанова № 709 була прийнята з метою підвищення якості обслуговування споживачів природного газу та для виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

Постанова зареєстрована у Міністерстві юстиції України 27.06.2013 за № 1088/23620.

Також варто зазначити, що постанова № 709 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ» http://www.nerc.gov.ua/index.php?id=7428

 

версія для друку