українська російська англійська
Мінрегіон: Фінансування ремонтно-реставраційних робіт на території Лаври здійснюється своєчасно
23.07.2013 | 14:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

На проведення протизсувних і заходів інженерного захисту, протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт на території Києво-Печерської Лаври у 2013 році передбачено бюджетні кошти в сумі 27 млн. гривень. Головним розпорядником цих коштів визначений Мінрегіон України.

Роботи на об’єкті здійснюються в рамках виконання Плану заходів з підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі та з метою збереження пам’яток архітектури й унікального історико-архітектурного середовища Києво-Печерської Лаври.

Як повідомили в Департаменті регіонального розвитку та проектного управління Мінрегіону, загальна кошторисна вартість проекту – 117 290,8 тис. гривень. У 2013 році кошти спрямовуються:

-          на комплексні наукові дослідження та розроблення науково-проектної документації в сумі – 1,7 млн. гривень;

-          на протизсувні заходи, інженерний захист та протиаварійні роботи на території Нижньої Лаври – 16,7 млн. гривень (4 об’єкти);

-          на проведення ремонтно-реставраційних робіт – 8,6 млн. гривень  (2 об’єкти).

Станом на 18 липня 2013 року бюджетні кошти профінансовані у сумі 11,4 млн. гривень – 100% у відповідності до помісячного плану фінансування.

Всього з 2007 по 2013 рік профінансовано робіт на суму понад 85 млн. гривень.

Як повідомляв раніше Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, за сприяння Мінрегіону забезпечено проведення ремонтно-реставраційних робіт на 39 пам’ятках архітектури, пов’язаних з історією християнства в Дніпропетровській, Львівській, Полтавській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Закарпатській, Херсонській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Одеській та Черкаській областях і в м. Севастополь. Здійснювалась робота з виготовлення проектно-кошторисної документації 7 об’єктів у Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Полтавській, Харківській та Херсонській областях.

Безпосередньо Мінрегіоном у 2010-2012 роках за рахунок бюджетних коштів у сумі 94,6 млн. гривень забезпечувалося проведення ремонтних та реставраційних робіт на об’єктах 37 пам’яток архітектури, пов’язаних з історією християнства.

 

 

версія для друку