українська російська англійська
Г. Темник: Держполітика спрямована на збільшення вітчизняної продукції у будівництві
23.07.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

З початку року в Україні зберігаються тенденції перевищення експорту основних будівельних матеріалів над їх імпортом. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. Він навів дані Держстату, за якими за 4 місяці поточного року перевищення експорту основних будівельних матеріалів над імпортом складає 2,4 млрд. гривень.

За словами Геннадія Темника, державна політика у сфері виробництва будівельних матеріалів спрямована на підвищення використання вітчизняної продукції - матеріалів, виробів та конструкцій будівельним комплексом держави.

«Позитивно впливає на виробництво вітчизняних будівельних матеріалів пожвавлення ринку будівництва житла.  Понад 70% будматеріалів, які використовує будівельний комплекс держави, виробляються в Україні. За останні роки модернізуються існуючі підприємства, вводяться в експлуатацію нові потужності з виробництва сучасних будівельних матеріалів», - сказав Міністр.

Він поінформував, що за підсумками 2012 року введено в експлуатацію понад 20 нових виробництв сучасних будівельних матеріалів, зокрема залізобетонних виробів, металоконструкцій, віконних та дверних виробів, паркету, столярних виробів тощо, які є конкурентоспроможними і не поступаються іноземним аналогам. Це сприяє зростанню експортної частки виробництва.

«За даними моніторингу, який ми провели, у першому півріччі 2013 року до реконструкції та переоснащення виробництв будматеріалів приступили понад 20 підприємств. До кінця цього року передбачається збільшення використання вітчизняних будівельних матеріалів при спорудженні об’єктів до 80%», - додав очільник Мінрегіону.

Довідково

За даними Держстату, за січень-травень 2013 року у порівнянні з відповідним періодом 2012 року зросли обсяги виробництва будівельних матеріалів:

граніту – на 125,1% (вироблено 1277,7 тисуб.м);

вікон, дверей їх рам та порогів деревних – на 27,1% (вироблено 1171,3 тис.кв.м);

скла листового гнутого, гранованого, гравірованого, свердлень, емальованого або обробленого іншим способом – на 26,5 % (вироблено 400,3 тисв.м);

блоків з ніздрюватих бетонів – на 16,6% (вироблено 174,5 млн.шт.умегли);

блоків та цегли з цементу, штучного каменю чи бетону для будівництва –  на 6,1% (вироблено 437,5 млн.шт.умегли);

гіпсових сумішей – на 5,0 % (вироблено 234,5 тис);

шлаковати, вати мінеральної силікатної та аналогічних мінеральних ват (включно суміші) в блоках, листах чи рулонах – на 3,5% (вироблено 693,5 тисуб.м);

гальки, гравію, щебеню і каменю дробленого – на 0,9 % (вироблено 27299,0 тис).

 

версія для друку