українська російська англійська
Г. Темник: Кот-д'Івуар та Сенегал пропонують українським будівельникам низку бізнес-проектів
23.07.2013 | 14:40
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Міністерством закордонних справ України опрацьовують пропозиції Республіки Кот-д’Івуар та Республіки Сенегал щодо співпраці у напрямках залучення українських компаній до реалізації транспортних проектів, їх участі у будівництві житлового комплексу «Karack» та створення виробництва низки будівельних матеріалів. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, названі країни пропонують українським компаніям взяти участь у будівництві автомагістралі Ямусукро-Уагадугу протяжністю 1300 км, реконструкції вузькоколійної залізниці Абіджан-Уагадугу (Буркіна-Фасо) та її продовження до м. Ніамей (Республіка Нігер).

Також серед заявлених намірів -  налагодження співробітництва з українськими компаніями, які виробляють будівельні матеріали. Міністр зазначив, що в Кот-д’Івуарі з другої половини 2011 року спостерігається пожвавлення будівництва, зумовлене стабілізацією економічної ситуації в країні. Однак в цій Республіці та сусідніх їй країнах немає жодного підприємства, яке б виготовляло, наприклад, пластикові вікна і двері. А забезпечення окремих об’єктів (готелі, представництва міжнародних компаній тощо) вікнами такого типу здійснюється на замовлення в Європі, що зумовлює надзвичайно високу вартість та тривалий час очікування замовлення. Крім цього, через особливості клімату, віконні коробки з деревини швидко деформуються і підлягають повній заміні кожні кілька років.

«У випадку зацікавленості українських підприємств у створенні виробництва відповідної продукції Кот-д’Івуар та Сенегал готові надати детальнішу інформацію, а також повідомити про можливі преференції для українських підприємств», - сказав очільник Мінрегіону.

Він також повідомив, що Посольством України в Сенегалі отримано інформацію щодо проекту будівництва житлового комплексу «Karack». Комплекс складатиметься з 5 восьмиповерхових будинків загальною площею 23692 кв.м. та включатиме 140 квартир, 26 торговельних і 10 офісних приміщень. Розрахункова тривалість будівельних робіт – 24 місяці. Міністр уточнив, що пропозиція сенегальської державної будівельної компанії SICAP полягає у залученні іноземного фінансового партнера шляхом створення спільного підприємства. Внеском SICAP є земельна ділянка, а також адміністративні послуги з отримання необхідної дозвільної документації. у пропозиції зазначається, якщо фінансовий партнер має намір стати також технічним партнером проекту, він отримує генеральний підряд на здійснення будівельних робіт без тендерних процедур. Продаж приміщень розпочинається з початку будівництва, що має забезпечити надходження коштів, необхідних для його продовження. Після здачі об’єкту іноземний фінансовий партнер може вийти з проекту шляхом продажу SICAP своєї частки або залишатися співвласником управляючої компанії.

Довідково

Акціонерне товариство SICAP було створене у 1950 році за колоніальних часів і нині є найбільшою будівельною компанією Сенегалу. Статутний капітал становить 5,5 млн. дол., 89,57% акцій належать державі.

Компанія самостійно та спільно з приватними інвесторами здійснює будівництво житлових масивів і комплексів у Дакарі та в провінціях, має власне архітектурне бюро.

 

Міністерство закордонних справ України готове надати більш детальну інформацію стосовно конкретних проектів, забезпечити встановлення безпосередніх контактів з державними та бізнесовими структурами, а також постійний супровід та підтримку через Посольство України у Сенегалі з питань ведення бізнесу в країнах акредитації.

 Контактна особа – Прокопенко Петро Вікторович, +38(044) 238-16-26. Для отримання більш детальної інформації звертатись за тел./факс: +38(044) 238-17-48 / +38(044) 238-18-88; e-mail: zsmfa@mfa.gov.ua.

 

 

версія для друку