українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Аграрії зібрали майже 24 млн. тонн зерна
23.07.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні у розпалі жнива. Так, аграрії вже зібрали майже 24 мільйона тонн зернових. Найбільше намолочено пшениці – 17,2 мільйона тонн і 5,6 мільйона тонн ячменю. Окрім цього, очікується рекордний врожай кукурудзи на рівні понад 25 мільйонів тонн. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Урожай цього року формувався в погодних умовах, що значно відрізнялися від попередніх років. Це і перезимівля, і скорочені строки посівної. Проте польові роботи організовані на високому рівні. На сьогодні сільгоспвиробники випереджають темпи минулого року по збору зернових. Загалом вже зібрано майже 24 мільйона тонн зерна, з них – 17,2 мільйона тонн пшениці, 5,6 мільйона тонн ячменю та 341 тисяча тонн жита», - повідомив Міністр.

Микола Присяжнюк також зазначив, що в Україні поступово збільшуються площі посівів і врожайність пшениці. Так, у поточному році вона зросла на понад 30%.

«Потенціал до збільшення урожайності ще не вичерпаний. Вже сьогодні в Україні не рідкість підприємства, які мають урожайність вищу від середньої на 50% та навіть 100%», - підкреслив очільник відомства.

Також, за словами Міністра, значну частку у валовому зборі зернових в останні роки становить кукурудза, яка є однією з основних складових формування зернофуражного балансу в країні. І вже в поточному році кукурудза матиме попит на ринках країн Азії, зокрема Китаю.

«Українські виробники активно реагують на потреби ринку. В поточному році кукурудза на полях займає маже 5 мільйонів гектарів, а за останні 10 років її врожайність збільшилася майже утричі. І в цьому році ми очікуємо, що аграрії зберуть понад 25 мільйонів тонн кукурудзи, що стане абсолютним рекордом в Україні», - зауважив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку