українська російська англійська
Концепцію розвитку електронного нотаріату обговорено в Києві
23.07.2013 | 19:44
Прес-служба Міністерства юстиції

Концепція розвитку електронного нотаріату на перспективу обговорювалась 23 липня 2013 року під час колоквіуму для нотаріусів міста Києва, організованого Департаментом нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України спільно з Нотаріальною палатою України провели колоквіум з нотаріусами міста Києва.

У заході взяли участь директор Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Катерина Чижмарь, начальник управління нотаріату та фінансового моніторингу Міністерства юстиції України Дмитро Журавльов, начальник Управління функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Іван Наливайко  та президент Нотаріальної палати України Людмила Павлова.

Перехід у майбутньому від паперового документообігу до електронного спростить доступ до нотаріусів населення - споживачів послуг, які,  не виходячи з будинку чи офісу, безпечно та гарантовано зможуть здійснювати будь-які угоди, отримувати адміністративні послуги в державних органах, - зазначали фахівці під час колоквіуму. Принаймні досвід прогресивних країн, де на законодавчому рівні уже закріплено можливість застосування електронного цифрового підпису як еквіваленту власноручного, свідчить про це.

Під час колоквіуму позитивно оцінювалась також  соціальна спрямованість розробленого Мін`юстом законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо регулювання оплати за вчинення нотаріальних дій», схваленого 17 липня 2013 року Кабінетом Міністрів України.

 

версія для друку