українська російська англійська
На Рівненщині до ювілею хрещення Русі встановили величний гранітний хрест
24.07.2013 | 09:05
Рівненська ОДА

Його спорудження зініціювала громада Сарненщини, обговорюючи заходи на виконання розпорядження Президента України про відзначення 1025-річчя хрещення Русі на державному рівні, розповів голова Сарненської райдержадміністрації Анатолій Остапчук. За його словами, люди захотіли, аби це свято стало не лише релігійним, а й всенародним. Враховуючи побажання самої громади, підшукали місцевих спонсорів, які й виготовили та встановили величний пам’ятник від нащадків Володимирового Хрещення у міському парку поблизу Святопокровського собору.

Цей символ християнства є свідченням того, що місцеві жителі йдуть стежкою, котру обрав рівноапостольний Князь Володимир у 988 році, наголосив Архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій. Він разом із священнослужителями з усієї єпархії освятив ювілейний пам’ятний знак і відслужив молебень за всіх віруючих християн. На торжество православ’я з’їхалися також голови райдержадміністрацій північних районів Рівненщини та керівництво області. В.о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко подякував усім, хто потрудився й долучився до утвердження віри Христової. Адже завдяки ініціативній громаді, районній владі та духовенству 1025-річчя хрещення Русі на Поліській землі відзначили на належному рівні. Завершилися урочистості в районному будинку культури театралізованим дійством, церковними піснеспівами та духовною академією за участі представників найбільших релігійних конфесій Сарненського району. Також в холі розгорнули тематичну виставку з нагоди 1025-річчя хрещення Русі.

Загалом же на Рівненщині налічується 1470 православних християнських громад. Кожна друга з них має недільні школи, тож дбає про релігійне виховання молоді, акцентував Анатолій Юхименко. За його словами, готуючись до організації ювілею на Рівненщині, до обговорення запросили представників різних релігійних організацій і запропонували усім долучитися власними проектами до відзначення 1025-річчя хрещення Русі, аби величне свято християн стало торжеством Української державності.

 

версія для друку